1) Tee oma kodu küla või oma kodu korteriühistus või mõnes muus MTÜ-s midagi, mida keegi teha ei viitsi. Näita üles leidlikust oma kogukonnas, kaasa inimesi või vähemalt ürita neid kaasata, tea, et ükskõiksust on veidi igalpool ja kõigil on kogu aeg kiire ja ega see niisama lihtsalt ei muutugi.

2) Kasvata ja korja ise rohkem oma toitu kui kunagi varem. Ükskõik, kas see sinu jaoks väljendub esimeses omakasvatud porgandis või terves talus. Loo algusest lõpuni rohkem oma sööke kui kunagi varem.

3) Ole kursis maailma ja Eesti poliitikaga ja ühiskonnaeluga ja ka kultuuriga. Ja sa ei pea ise kindlasti arvama, aga loomulikult võid kui soovid. Aga ole kursis ja ole näljane ja vestle neil teemadel arukalt. Kuula teisi ja ava teemasid.

4) Külasta Eestis mingit täiesti x kohta, mis pole üldse sinulik, mida kummalisem, kaugem, rohkem peidus koht, seda huvitavam sulle ja su reisikaaslastele. Orgunni see retk.

5) Noh ja mis vast kõige tähtsam, tegelikult mõtle kõigist inimestest ja loomadest head, isegi kui aeg-ajalt tuleb peale see mingi ürgkibestumine, siis tea, see tuleb kõigil, aga tegelikult mõtle head, siis ongi siin parem elada.

Jõudu ja kirge eks!


Loe teisi Mardi jutte siit!