Eestikeelses Vikipeedias kestavad 9. aprillini sisutalgud Nähtamatud naised, kuulmata lood.  Talgute raames luuakse ja tõlgitakse Vikipeedias naisi käsitlevaid artikleid. Talgud leiavad aset ühenduses rahvusvahelise artiklivõistlusega The Women You Have Never Met. Naiste ajaloo kuu raames toimuv ja Iberocoopi korraldatav üritus leidis esmakordselt aset aastatel 2015 ja 2016. Aktiivseimatel talgulistel on võimalik võita auhindu rahvusvahelisel võistlusel.

Talgute ja rahvusvahelise võistluse põhieesmärkideks on:

  • parandada Vikipeedias naistega seotud sisu. Mõistame selle all ühtlasi igasugust naisorganisatsioonide ja feministlike liikumistega seotud sisu, mis võiks kaasa aidata feminismi akadeemilisele käsitlemisele Vikipeedias;
  • Vikipeedia kvaliteedi parandamine sooperspektiivi rakendamise kaudu. Vikipeedia jaoks ei peaks oluline olema mitte üksnes kättesaadavaks tehtavate uute teadmiste hulk, vaid ka nende esitamisviis;
  • Vikipeedia soolõhe vähendamine. Seejuures ei ole sihiks mitte üksnes Vikipeedias esindatud naiste hulga suurendamine, vaid ka sisu kvaliteedi tagamine.

Sisutalgud eestikeelses Vikipeedias algavasid 4. märtsil kell 00.01 ja lõppevad 9. aprillil kell 23.59 (CET, UTC+ 01.00). Osaleda võivad kõik inimesed, keda huvitab Vikipeedias naisi käsitlevate artiklite toimetamine, täiendamine või tõlkimine. Osalemiseks on vaja ainult kasutajakontot. Aktiivseimad osalejad antakse üles rahvusvahelisele võistlusele, kus jagamisele lähevad 100-dollarilised Amazoni kinkekaardid.

Tõlkeartiklid lähevad arvesse ka Vikipeedias paralleelselt toimuvatel tõlketalgutel. Osalemiseks tuleb tõlgitud artikkel kirja panna ka tõlketalgute registreerimislehele.

Kuidas osaleda?

Loo või täienda naisi käsitlevaid artikleid. See hõlmab ühtlasi ka naisorganisatsioone või feminismi paradigmasid käsitlevaid artikleid.

Märgi valminud artikkel osavõtjate tabelisse ning arvuta kokku punktid:

  • +2 punkti loodud artikli eest – see hõlmab ka tõlkeid;
  • +1 punkti iga lisatud 1000 baidi eest.

Näited

  • Kui sa täiendad olemasolevat artiklit 3600 baidi sisuga, saad sa selle eest 3 punkti.
  • Kui sa lood uue artikli ja see on 4000 baiti pikk, saad selle eest 6 punkti: 2 punkti uue artikli loomise eest ja 4 punkti pikkuse eest.
  • Kui lisad olemasolevale artiklile 3600 baiti vikikoodi (malle, viiteid), saad 3 punkti.

Küsimusi talgute kohta on võimalik esitada aadressil info@wikimedia.ee.