Tänasest on avalik Viljandi pärimusmuusika festivali programm täpsete kellaaegade ja esinemispaikadega. Lisaks kolmele välilavale ja kontsertidele Pärimusmuusika Aidas tuleb sel aastal ka roheline lava ehk vabalava, kuhu oodatakse esinema noori andekaid pärimusmuusikuid.
- Bioneeri uudised
- 5. juuli 2021
- Foto: Zetod Viljandi Pärimusmuusikafestivalil 2019/Silver Tõnisson
Oma soovist rohelisel laval üles astuda tuleks kirjutada aadressil artist@folk.ee. Festivali programmijuht Tarmo Noormaa sõnul on noortele muusikutele esinemisvõimaluse pakkumine olnud alati osaks festivali DNAst. „Just roheliselt lavalt võivad sirguda meie tulevased Sandra ja Jalmar Vabarnad, Eeva ja Villu Talsid, Maimu Jõgevad, Silver Sepad,“ sõnas Noormaa. Rohelise lava programm on paindlik ja avatud täiendusteks ka festivali ajal.
Muude esinemispaikade ajakava on tänaseks paigas ja loodetavasti elu suuri muutusi peale ei sunni. „Oma päevakava kokku pannes tasub meeles pidada, et enamik välisesinejaid annab festivalil kaks kontserti,“ sõnas programmijuht Tarmo Noormaa. „Festivalipäevad algavad kell 14 ja kestavad üle südaöö. Neljapäeval poole kolmeni, reedel ja laupäeval, kui on ka DJ-dega afterparty, öösel viieni. Pühapäeval paneb festivalile punkti “NOËP goes folk”, mis lõpeb veidi enne südaööd.” Festivali avamine leiab aset neljapäeval, 22. juulil kell 13.
22.-25. juulini Viljandi lossimägedes toimuval Viljandi pärimusmuusika festivalil toimub ligi 60 kontserti enam kui 50 artistilt Eestist ja mujalt. Välisesinejatest on Eestisse tulemas artistid Itaaliast, Iirimaalt, Ungarist, Soomest, Taanist, Belgiast, Lätist ja Gruusiast. Eesti esinejatest näeb nii raskekahurväge, uusi üllatajaid kui ka spetsiaalselt folgi jaoks kokku pandud eriprojekte. Tänavuse festivali teemaks on kokkumäng. Festivali osaks on ka mitmekülgne õpitubade programm.
Sel aastal pääseb festivalile vaid festivalipassi või päevapassiga. Piletimüügipealik Anu Rannu sõnul on praegu veel saada piiratud koguses päevapasse, festivali nelja päeva passid on läbi müüdud. „Seoses piletitega tahame üle rõhutada kahte asja, mis küsimusi on tekitanud,“ sõnas Anu Rannu. „Esiteks, tänavusel festivalil kehtivad ka 2019. ja 2020. aastaks ostetud passid, mis siis kasutamata jäid ja n-ö edasi kanti. Teiseks on meil hea sõnum eelmistel aastatel ostetud ja edasi kantud noortepasside omanikele. Nimelt kui selle omanik on vahepeal saanud vanemaks kui 26 eluaastat, siis kehtib pass sellest hoolimata ka tänavusel festivalil.“
XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival võõrustab päevas kuni 5000 inimest. Tänu leevenenud tingimustele kultuuriürituste korraldamisele ei nõuta külastajatelt festivali alale sisenedes COVID tõendi esitamist või kohapealset testimist.
Festivali päevapasse saab osta festivali kodulehelt ja Ticketerist. Esinejate loetelu päevade kaupa ning programm kellaajaliselt on toodud festivali kodulehel.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta