Eeloleval reedel, 20. veebruaril kell 18.30, vahetult enne inuiti kurgulauljatar Tanya Tagaqi kontserti linastub Pärimusmuusika Aidas rariteetne täispikk dokumentaalfilm inuittide kunagisest elust. Filmile improviseerivad kohapeal muusikalise helitausta Mari Kalkun ja Tanel Kadalipp.

Robert J. Flaherty 1922. aastal linastunud dokumentaalfilmi "Nanook põhjast" peetakse maailma esimeseks täispikaks dokumentaalfilmiks. Film vaatleb ühe inuiti pere igapäevaelu ning olelusvõitlust Kanada Arktikas, Inukjuaki lähistel. Detailselt on filmitud pere igapäevaseid tegevusi nagu küttimismeetodid, kalastamine ning iglu ehitamine.

Kuigi filmi on kritiseeritud naiivsuse ning lavastuslikkuse pärast, on tegemist olulise ajaloo- ning kultuuridokumendiga ka tänapäeva kontekstis. Film on välja toodud ka põhjalikus ülevaateraamatus „1001 filmi, mida elu jooksul nägema peab“.

"Nanook põhjast" on mustvalge tummfilm. Filmile improviseerivad kohapeal heli Mari Kalkun häälel, kandlel, akordionil, suupillil, helitekitajatel ning Tanel Kadalipp kontrabassil.

Filmi pikkus on 86 minutit ja see on vaatamiseks tasuta. Filmiseansiga võib liituda ka jooksvalt, st pärast kella 18.30. Sündmus on isemoodi eelhäälestus Pärimusmuusika Aidas kell 20.00 algavale Inuiti lauljatar Tanya Tagaqi kontserdile.

Eesti Pärimusmuusika Keskus tänab filmi linastumise eest Maailmafilmi festivali ja Lobster Filmsi.

Lisainfo:

http://www.folk.ee