Viru Folgil avatakse näitus "Piirideta meri"

Viimsi Rannarahva Muuseum avab Viru Folgil Käsmu Meremuuseumis näituse "Piirideta meri", mis jääb avatuks kuni 10. septembrini.

Viru Folgil avatakse näitus "Piirideta meri"

Näituse avamine toimub Viru Folgi esimesel päeval 11. augustil kell 17.00. Avamisel kõnelevad Soome suursaadik Eestis Kirsti Narinen, president Tarja Halonen, Aarne Vaik Käsmu Meremuuseumist ning Viimsi Rannarahva Muuseumi teadusjuht Maivi Kärginen ja teadur-kuraator Külvi Kuusk.

Kuraatorid tutvustavad näitust festivalikülastajatele ka laupäeval, 12. augustil kell 12 ja kell 18.

Rohkem infot ning näituse kirjelduse koos inglise ja soome keelse tõlkega leiad Facebookist

Tänavune Viru Folk on pühendatud Soome sajandale juubelile. Kohal on folk-metali lipulaev Finntroll, akordionivirtuoos Kimmo Pohjonen, Rommakko, Wimme & Rinne, pop-folk bänd Whale and the Village, Värttina, Topi Saha, Hermanni Turkki, Pekko Käppi ja K:H:H:L, Kassiahastus, Jaakko Laitinen ja Väärä Raha Soomest.

Festivalilt ei puudu ka eesti muusikud - ansambel Antsud, Indigolapsed, Mick Pedaja, Mari Jürjens & bänd, Öösorr, Dagö, Untsakad, Mari Kalkun & Runorun, Villu Talsi & Martin Müller, Kristjan Üksküla, Rüüt, Põhja Konn jpt.

Lapsi rõõmustavad Muumitroll, Sniff ja Väike My Naantalist, Muumimaalt. Põhjanaabritele teeb ka kummarduse KÄFF ehk Käsmu filmiprogramm. Meremuuseumi tagune täitub erinevate saunadega ning festivali alal saab maitsta nii soome rahvustoite kui joogipoolist.

Täpsemat programmi vaata siit.