Viru Folgi (07.-09. august 2015) lasteala asub traditsiooniliselt Käsmu Meremuuseumi ümber. Nagu igal aastal, pakume lastele ja lastemeelsetele mitmeid käelisi ja sportlikke tegevusi, lisaks saab elada kaasa Taani kirjaniku Hans Christian Anderseni muinasjuttudele, mängida Legodega ning kuulata muinasjuttudest inspireeritud laule.    

Muuseumi esisel platsil on end sisse seadnud preilid Mamslid Jaaniojalt, kes lastega koos erinevaid nukkusid ja peakatteid valmistavad.

Meremuuseumi tagumises toas on avatud muinasjutu- ja meisterdamistuba (R 16-20, L 10-20, P 10-16), mis maast laeni täidetud Taani aastale kohaselt Anderseni juturaamatute, joonistusvahendite ning Lego mänguklotsidega. Mitu korda päevas toimuvad muinasjututunnid, kus avatakse tee “Pöial-Liisi”, “Vapra tinasõduri”, “Inetu pardipoja”, “Hiina ööbiku” jt Anderseni lugude maailma.

Muuseumi parkla vastas oleval muruplatsil saavad huvilised panna proovile oma oskused taanlaste rahvusspordialal käsipallis ning viikingite ajast pärinevas kubb’is.

Täpsema info leiad siit!

Viru Folk - mõnus muusika kaunis keskkonnas!