11.-13. augustil toimuv põhjamaise muusika festival Viru Folk tähistab sel korral Soome juubelit. Lisaks suurepärasele muusikaprogrammile leiab festivali alalt palju põnevaid tegevusi ja huvitavaid ettevõtmisi lastele. Käsmu meremuuseumi vastu on oma laagriplatsi üles seadnud lasteala, multikaid näeb rahvamajas ning kirsi tordile panevad Muumitrolli ja tema sõprade etendused Majakalaval.

Tänavu oleme lasteala sisse seadnud meremuuseumi vastas olevale krundile, kus on suur telk ja selle ümber mõnusalt palju muru. Laupäeva ja pühapäeva hommikul toimub telgis folgihommik, mida juhendab pärimusmuusik ja torupillimängija Anni Rikker. Muudel aegadel võib aga lastealale tulla osa saama tantsumängudest, joonistamisest, paelte punumisest või oktaeedri ehk põhilise roost krooni kujundi tegemisest.

Majakalaval on võimalik erinevatel aegadel festivali jooksul näha etendust, mida esitavad Muumitroll, Sniff ja Väike My. Tegu on päris Muumimaailma tegelastega, kes meie põhjanaabritele pühendatud juubeliaastal tulevad esmakordselt Eestisse, et ka siinseid fänne rõõmustada. Etendus kestab 20 minutit.

Kui Muumitroll koos sõpradega on elusast peast nähtud, tasub nad üle vaadata ka ekraanil, sest Käsmu rahvamajas linastub lausa kahel korral täispikk animafilm “Muumid Rivieral”, mis on dubleeritud eesti keelde.

Täpse ajakava leiad siit.

Viru Folk - mõnus muusika kaunis keskkonnas