Homme algaval Viru Folgil on traditsiooniliselt lisaks laste- ja muusikaprogrammile toimumas ka keskkonnaprogramm. Festival keskkonnateemasid ja -teadlikkust väga oluliseks ning näiteks proovime sel aastal ise järele, kuidas suure rahvahulgal õnnestub festivalil prügi sorteerimine. Lisaks sorteerimisele loobusid korraldajad täitsa teadlikult festivaliala “kaunistamisest” igasugu mudruga, mis pärast kolme päeva lihtsalt prügikasti jöuab. Taaskasutame ja väldime üleliigse soetamist.

Oluline teada tänavusel Viru Folgil, jätmaks keskkonnale võimalikult väikest jalajälge:

  •  Festivalil paratamatult tekkivate jäätmete sorteerimine on meie publikule tuttav teema, aga tänavu on lisandus toitlustuskohtade juures võimalus eraldi sortida biolagunevad jäätmed, jälgige suunavaid märgistusi!
  •  Kui tulete oma veepudeliga, leiate võimaluse selle täitmiseks puhta joogiveega Lainela Puhkeküla saunamaja juures, pealavale suunduva tee ääres. Veekraanid on tähistatud hästimärgatava sildiga.
  •  Kui tulete festivalile oma sööginõudega, ei pea te neid pärast söömist külma veega loputama. Kvaliteetset nõudepesuteenust osutab metsaparklas Sinilille Cateringi välirestoran (teenuse hind alates 0.10 €/ese, ajakulu kuni 10 min). Nõud pestakse kuppelpesumasinas Põhjamaade jätkusuutlikkuse keskkonnamärgist Luik kandva pesuainega Tornado.
  • Kui teil oma toidunõusid kaasas pole, aga ei soovi söömiseks kasutada ühekordseid nõusid, siis tasub teada, et korduvkasutatavate nõudega toitlustust pakuvad Lainela Puhkekülas Restoran Kaspervik ja metsaparklas Sinilille Cateringi välirestoran.

Püüame jätta festivalist ümbritsevale keskkonnale minimaalselt muresid!