Mittetulunduslik YFU Eesti rahvusvaheline õpilasvahetuse organisatsioon loodi 1992. aastal. Esimesed õpilased said võimaluse minna välismaale samal hetkel, kui Eesti vabanes ja taastati Eesti Vabariik. Sellest ajast peale on Eestist käinud välismaal üle 1000 keskkooliõpilase ning Eestis üle 300 välisõpilase.    

Käesoleva aasta augustikuu keskpaigas saabub Eestisse pea 40 noort maailma eri paigust, kellele YFU Eesti praegu vabatahtlikke peresid otsib. Pereks sobib igaüks, kel südames soov ja tahtmine uus pereliige koju vastu võtta ning ühe noore lapse unistuse teostumisele kaasa aidata. Oluline ei ole pere asukoht, suurus, majanduslik seisukord.

Samuti ei pea olema võimalik lapsele pakkuda eraldi tuba.

Lapsed, kes Eestisse tulevad YFU kaudu on vanuses 15-18 eluaastat.

Programm ise kestab 11 kuud – augusti keskpaigast kuni järgmise aasta juuni lõpuni. Eestis olles hakkavad nad käima kohalikus koolis, õpivad ära meie keele, tutvuvad pereelu, traditsioonide ja kommetega. Siit lahkudes on nad samahästi kui eestlased valmis ehk võiks isegi öelda Eesti saadikud maailmas – see on ka meie võimalus Eestimaad maailmale tutvustada.


Uue võimaliku pereliikmega saab tutvuda siin.

Kui tekib huvi või küsimusi, siis saab vaadata siia.

või kirjutada/helistada otse YFUle: yfu@yfu.ee, 7 305 964/ 5664 4978.