Kuumad ilmad kujutavad ka lemmikutele tõsist ohtu. Veendu, et loom saaks piisavalt vett ning varjuda.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul kaasnevad kuumade ilmadega mitmed ohud, millega võivad meie lemmikud silmitsi seista. „Soojade ilmadega on kõigil kindlasti soov ringi reisida, sh koos lemmikloomaga. Siiski on oluline olla vastutustundlik loomaomanik ning viia end kurssi kaasnevate ohtudega,“ selgitas Laurimaa.

Tavapäraselt soojemad ilmad on ohuks nii inimesele kui ka loomadele. „Seetõttu on oluline jälgida, et loomadel oleks pidev ligipääs puhtale joogiveele ning võimalus päikese eest varjuda. Kui on tarvis ette võtta autosõit, siis on oluline, et lemmik ei jääks sooja ilmaga seisvasse autosse, kuna autos olev temperatuur võib kõigest minutitega muutuda loomale eluohtlikuks,“ kirjeldas Laurimaa.

Ka veidi praokil olevad aknad ei aita autos temperatuuri hoida niivõrd madalal, et see lemmikloomale ohtu ei kujutaks. „Sellistes olukordades on parim, kui keegi jääb loomaga autosse, kus jahutab konditsioneer. Juhul, kui on tarvis näiteks poes käia, siis võiks üks pereliige koera jalutada, kui teine poes käib. Juhul kui selliseid võimalusi ei ole, siis jäta lemmikloom koju,“ sõnas Laurimaa.