Eesti Metsloomaühingule on tulnud viimaste nädalate jooksul meeletult kõnesid, kus inimesed leiavad linnupoegi.

 On kevad ja esimesed linnupojad on koorunud ning ka pesast välja läinud. Kui te leiate sulgedeta poja, siis esimene asi on otsida üles pesa. Kui see on leitud ja kui vähegi võimalus on, proovige ta tagasi pessa tagasi asetada. Linnud lõhna ei tunne, seega ei ole ka probleemi, et ema omaks ei võta. Ema juures on neil suurem võimalus ellu jääda, kui asenduskodus. Kui aga pesa asukohta ei suudeta tuvastada, siis palun võtke meiega ühendust. Ja meie vabatahtlikud annavad endast maksimumi, et linnupoega aidata.

Tihtipeale helistatakse ka selle murega, kus leiti mittelendav vares, kellel on tiivad katki. Osad veel lisavad, et teised varesed kraaksusid ja kaitsesid teda.. Pilti saates aga selgub, et tiibadel on alles torud, kust pole veel suled välja arenenudki. Mis tähendab aga seda, et varesepoeg võeti oma emalt ja isalt ära.
NB: Varesepoegadega tuleb olla väga ettevaatlik! Nad kaitsevad väga agressiivselt oma poegi! Kui vares on oma poja kaotanud võib ta jäädagi inimesi ründama.

Kajakate tibud on samamoodi juba koorunud. Ka nemad on linnapildis tavalised ja on tavaline ka näha nende poegi. Tundub nagu neid oleks vaja päästa, sest nad kisavad. Ei. Vanemad käivad süüa toomas ning neid ei ole vaja puutuda.
NB: samuti kajakad on väga agressiivsed kui nende poegadele lähenetakse!

Rästapojad on ka tihti muru sees, kisavad ( nemad on veel eriti häälekad ) ja kutsuvad oma ema. Ka nemad tuleb jätta oma kohale või kui nad on kuskil ohtlikus kohas, siis lähedale põõsa alla tõsta.

Lisaks on saabunud tagasi ka piiritajad. Kui leiad maast piiritaja, siis võta ta kinnastega/rätikuga või mõne muu asjaga kätte ning kiiguta teda seni kuni ta tiibadele tuule alla saab. Piiritajad elavad lennates ning maa peale sattudes nad iseseseisvalt enam õhku ei tõuse! Piiritajatega võib juhtuda, et nad peavad asfalteid veekogudeks ja maanduvad asfaldile, kust nad aga iseseisvalt üles ei saa.

Alati, kui sa kahtled endas, siis võta esmalt ühendust meiega ning meie vastame küsimustele. Ära puutu poega lihtsalt sellepärast, et ta tundub abitu!

Kui soovite meie hoiukodude toimetamisi veidi toetada, siis:
nr 9009933 - annetad 5€
nr 9009955 - annetad 25€
(kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)
Annetuse võid teha ka pangakontole: Eesti Metsloomaühing MTÜ EE952200221067573100