Eesti Loodusmuuseumi neljapäevane Öökulli akadeemia loodusõhtute sari alustab oma kolmandat hooaega 3. septembril kell 18, kui külla tuleb bioloog ja botaanik Tõnu Ploompuu.

Loodusõhtule on oodatud kõik seenehuvilised, sest juttu tuleb just seentest ja nende korjamisest. Esmalt saame teada, mis asi on üldse seen – kus kasvab, millest toitub ja koosneb ning kui palju neid Eestis üldse on.

Saame teada, mis asi on seeneniit ja viljakeha ning miks viimased peavad arenema piisavalt kiiresti. Puudutame ka seente kasvamise teemat koos teiste organismidega. Püüame leida vastused küsimustele, kust võib leida söögiseeni ning kas on olemas nippe, mis aitaks eristada söödavaid seeni mittesöögi-seentest, veelgi enam mürgistest?

Hooaja esimene Öökulli akadeemia loodusõhtu pakub suurepärast võimalust end juba seenete lainele seada, sest 11.-20. septembrini on avatud taas Loodusmuuseumi traditsiooniline seenenäitus, järjekorralt viiekümne kolmas. Kuid esmakordselt muuseumi hoovi püstitatud näitusealal. Seenenäitusel pakume uudistamiseks Eesti metsadest pärit uhkeid kübarakandjaid ning sel sügisel on näitusel luubi all seeneringid. Loodusmuuseum on seenenäituse ajal avatud esmaspäevast pühapäevani kell 10-18 ning neljapäeval kell 10-19.

Loodusõhtule ja näitusele pääseb muuseumipiletiga – täiskasvanud 4 eurot, õpilased ja pensionärid 3 eurot! Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

NB! Küsi kassast ka Öökulli akadeemia templikaarti ning lase kassapidajal igal loodusõhtul sinna lüüa öökulli tempel. Kogudes kokku viis templit, pääsed loodusõhtule tasuta. Kõikide templikogujate vahel loosime 7. jaanuaril 2016 välja kinkekotid, kust leiab Loodusmuuseumi sümboolikaga meeneid.