Käesolev raamat kuulub “50 viisi” raamatusarja, mis õpetab elama loodussõbralikumalt ja säästlikumalt. Raamatu autor on Siận Berry, kes kandideeris 2008. aastal Roheliste Partei nimekirjas Londoni linnapea kohale ja on asutanud Inglismaal populaarse kampaaniarühma Linnamaasturite Vastane Liit. Raamatusse on Berry kogunud oma lemmiknipid, mis aitavad säästa aega ja raha ning elu meie planeedil. Selles raamatus on autor keskendunud viisidele, kuidas hoida kokku vett ja energiat, et see kärbiks elektriarvetele kuluvat raha ning oleks keskkonnasõbralik.

50 viisi 1Mõned huvitavad faktid raamatust:

  • Keskmisele vannile kulub 100l vett, samas kui kiirele dušile kulub vaid 30l. Nii on tõesti iga päev lihtne vett säästa.

  • Dušitüübist olenemata võid kokku hoida üle poole muidu kuluvat veest ja siiski saada suurepärase dušielamuse, kui vahetad lihtsalt välja dušiotsiku. Dušiotsik, mis segab veevoolu hulka õhku, hoiab surve tugevana, kuid vähendab veekasutust. Mullid tunduvad mõnusad, kuid tegelikult suurendavad need  sinu kehaga kokku puutuva vee hulka neli korda.

  • Tilkuvate kraanidega kaduva vee hulk võib tulla üllatusena. Vaid korra sekundis kukkuvad tilgad moodustavad aastas üle 15 000 liitri ning õhuke nire võib tähendada 100 000 liitri kadumist kanalisatsiooni.

  • Pesumasinat ostes otsi Euroopa ökosilti (lille, mida ümbritsevad tähed). See näitab, et masin säästab nii vett kui energiat ning et see on toodetud keskkonnasõbralikumalt.

  • Kärbi peidetud vett. 1kg nisu tootmiseks läheb umbes 1000 liitrit vett ning üheainsa tassitäie kohvi veejalajälg võib tõusta 140 liitrini, samas kui ka lihatootmine on väga veepõhine toiduainetetööstuse haru.

Tahate rohkem nippe teada? Siis lugege suurepärast nõuanderaamatut!

Uurige raamatu kohta lisa kirjastuse „Maalehe Raamat“ (www.mlraamat.ee) kodulehelt.

Homme tutvustab Bioneer Siận Berry raamatut "50 viisi kodu ja aia rohelisemaks majandamiseks".