Te olete hingelt roheline ja soovite leida ka vastavat tööd. Bioneer pakub välja mõned a, millega saate ühendada planeedisõbraliku eluviisi ja samal ajal elatist teenida.

1)     Giid loodus- või koduloopargis. Sa veedad terve päeva vabas looduses ning jagad oma väärtuslikke teadmisi sind vabatahtlikult kuulama tulnud inimestega. Sa saad jätta külastajate hinge püsiva jälje. Kui sa ise samuti hindad kohta, kus sa töötad, siis oledki õnnelik. Rõõm oma tegemiste üle on alati nähtav ka teistele. Rõõm on nakkav!

2)     Ole velotakso juht. Velotaksod on uus moetrend Berliinis ja ka New Yorgis. Moodsamad velotaksod on väikese abimootoriga jalgrattad, mis võimaldavad ühel taksojuhil teenindada senisest enam kliente. Iga velotakso kasutaja annab oma panuse aeglasemate linnade tekkesse ja tervema keskkonna nimel.

3)     Ole aiaguru. Orgaaniline toit läheb järjest enam moodi. Linnainimesed tahavad tervislikku toitu ja on nõus selle eest ka rohkem maksma. Tee oma isiklik kaubaring, ole köögiviljapoodnik või edumeelne mahetalunik. Võid hakata ka iluaednikuks ning panustada „rohelistele“ taimekasvatusmeetoditele.

4)     Leia oma nišš roheliste veebilehtede hulgas. Tee isiklik roheline otsingumootor või inforikas veebileht, mis annab sulle liikumisvabaduse ja toob piisavalt sisse, et ära elada. Nii saad jagada rohelist maailmavaadet küsides selle eest kenakese kopika.

5)     Ole iPod-i doktor. Tee oma isiklik tehnika parandamise koht. Murra inimeste arusaamu asjade kasutamise osas. Kui tehnika katki läheb, siis ei pea seda ära viskama ja uut ostma. Paljusid asju saab parandada ning edukalt edasi kasutada. Nii vähendaksid ressursside raiskamist ja annaksid tehnikale uue elu.

6)     Tee isiklik kasutatud riiete kauplus. Ole eriline ja tee kohalikke riideid müüv ettevõte. Me ei pea riideid teiselt poolt maailma sisse tooma. Ka eestlastel on piisavalt asju, mida ära anda.

7)     Asuta mänguasjalaenutus. Iga lapsevanem teab, kui palju asju jääb üle ühe või mitme pisipõnniga peres. Milleks osta, kui saab ka laenutada.

Pilt: wikimedia