Paljud meestega seksivad mehed arvavad, et tavapärastes testimiskohtades – polikliinikutes ja haiglates pole testimine piisavalt konfidentsiaalne ja privaatne ning seeläbi jääb suur hulk HIV-riskigruppi kuuluvaid inimesi testimata.

Tallinnas on lood teisiti. Eranditult kõik Tallinna geiklubid on nõus oma ruumes pakkuma klientidele tasuta, kiiret ja mugavat HIV-kiirtestimist. Kindlasti aitab see tore võimalus vähendada diagnoosimata patsientide arvu geikogukonnas.

Mõned kainestavad faktid:

HIVi levimus meestega seksivate meeste hulgas on kõrge ning kasvutrendiga.

Tihtipeale ei kasutata juhupartneriga seksides kondoomi - selle olulisust kiputakse aina  unustama.

Vaid 20-50% Euroopa Liidus elavatest meestega seksivatest meestest on teinud HIV-testi ning teab oma HIV-staatust.

Väga puudulik on info selle kohta, mis mõjutab meestega seksivate meeste ning teiste haavatavate gruppide riskikäitumist.

Suur tänu geiklubide omanikele, kes mõistavad HIV-problemaatikat ning hoolivad oma klientidest niivõrd palju, et toetavad ning suisa propageerivad testimisüritusi.

Klubid tagavad klientidele privaatsuse, mõnusa stressivaba atmosfääri ning mugava võimaluse testida sobival ajal. Testimisi korraldab Eesti HIV-positiivsete võrgustik. Toetavad Tervise Arengu Instituut ja AIDS Healthcare Foundation. Teste teevad kvalifitseeritud medõed erinevatest litsentseeritud haiglatest ja kliinikutest.

Esimene HIV-testimine toimub juba 7. septebril alates südaööst X-baaris, mis asub Tatari tn 1.