Narva linnuses toimunud üritusel testiti kokku 240 inimest ning leiti 7 HI-viiruse kandjat, 4 neist esmapositiivsed.

HIV-positiivsete võrgustiku ravinõustamise juhid olid oma töös uute patsientidega väga edukad – eranditult kõik  HIV-positiivsed  said registreeritud  Linda kliinikusse nakkusarsti vastuvõtule, loodi vahetu ja usaldusväärne kontakt  uute viirusekandjatega, Positiivse testi sooritanutega peetakse sidet, toetatakse, nõustatakse ning kontrollitakse, et kõik uued patsiendid  jõuaksid kindlasti ARV-ravini.

Linda kliinik on esimene HIV-patsientidele suunatud erakliinik Ida-Virumaal. Kõik kliinikus osutatavad teenused on klientidele tasuta.

Narva inimeste huvi testimise vastu oli ülimalt rohke ning rõõmustav. Mõistetakse testimise vajadust ning tuntakse kiirtestimise spetsiifikat.

Päeva esimesel poolel testiti telgis, päeva teisel poolel toimus mobiilne testimine kahes autos. Võrgustiku vabatahtlikud jagasid Narva  päeva raames  laiali 1000 tasuta kondoomi ning hulgaliselt HIV-teemalisi infomaterjale.

Kiirtestimisele tuli inimesi ka üle piiri Ivangorodist, sest Venemaa poolel selline tore võimalus puudub.

Seekord lubasime paaridel teha HIV-testi koos ning avastasime, et see lõi veelgi vahetuma ja soojema kontakti medõe ja klientide vahele. Sel moel avastasime ka ühe paari, kes  otsustas koheselt  minna ja teha kinnitav HIV-test veeniverest.

Narvas toimunud testimisürituse kohta saab vaadata ka fotosid!

Kiirtestimine toimus Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku koostöös Tervise Arengu Instituudi,Corrigo ning AIDS Healthcare Foundationiga.

 Järgmine HI-viiruse mobiilne testimine toimub Rakveres 19 juunil!