KÜSK ja SEB Eesti andsid Ajujahi sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna tiimile Mobiilsed töötoad, mis tõstab noorte karjääriteadlikkust ja konkurentsivõimet tehnoloogia- ja inseneeria valdkonnas. 

Mobiilsete töötubade tugevuseks osutus aktuaalse probleemi sõnastamine ning toimivale lahendusele tulusa ja kasvuvõimelise ärimudeli väljatöötamine. Töötoad võimaldavad panna noortel käe külge metalli- ja puidusektori töövahendidele ning õppida töövõtteid.
 
“Tehnoloogia- ja inseneeria alal on suur puudus kvalifitseeritud tööjõust, mistõttu on oluline noortele varakult näidata, kui põnevaid asju nendes valdkondades teha saab,” ütles KÜSKi juhataja Agu Laius.
 
Tema sõnul vajavad ärilised lahendused sotsiaalsetele probleemidele senisest paremaid kasvuvõimalusi nii mentorluse kui rahastuse osas. “Ainult toimiva ärimudeli alusel töötavad sotsiaalsete probleemide lahendused võimaldavad tagada nende sõltumatuse ja jätkusuutlikuse. Nii nagu riskikapitalistid aitavad jalule tõusta idufirmadel, peab riik kandma eestvedavat rolli sotsiaalsete ettevõtete üleskasvatamisel seni, kuni nad ise pead kannavad,” rääkis Laius.
 
SEB Grupi innovatsioonijuhi Mart Maasiku sõnul panustavad eraettevõtted sotsiaalsete ettevõtete kasvu. “Meil ei ole siin võtmerolli – kuid iga pikaajalise strateegiaga ettevõte soovib tegutseda võimalikult hästi toimivas ühiskonnas. Tänavune sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna võitja on hea näide sellest, et maksvad kliendid on olemas ka sotsiaalsetel ettevõtetel. Mobiilsed Töötoad ei lahenda vaid sotsiaalset probleemi, vaid loovad ka pikemaajalist kasu puidu- ja metallisektoris tegutsevatele ettevõtjatele, inspireerides noori oma oskusi selles suunas arendama,” ütles ta.

Ajujahi 2017. aasta hooaja võitis TempID. Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB Eesti ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Nasdaq, Tehnopol, KÜSK, Ülemiste City, Tartu Loomemajanduskeskus, Levira, Elering, Pärnu linn, Tallinna linn, Tartu linn, Võru Maavalitsus ja Viimsi vald.

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!

Ajujaht 2017 sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna 5000 eurot võitis Mobiilsed Töötoad