Eestimaine energiaettevõte Alexela avas Jõgeva vallas Õuna külas biometaani tankimisvõimaluse, tegemist on ettevõtte üheksanda taolise jaamaga. Rohegaasina (surubiometaan ehk bioCNG ehk CBM) tuntud kütus on valmistatud 100% Eestis kohalikest biolagunevatest toidujäätmetest ja loomasõnnikust. 

  • Energeetika
  • 10. mai 2022
  • Foto: Alexela tankla / Argo Ingver

„Suund puhtamasse tulevikku on meile alati Alexelas oluline olnud. Kaasaegses maailmas on edukad ettevõtted, kes hoolivad loodusest ning pakuvad ise välja võimalusi, kuidas keskkond meie ümber säiliks. Meie brändi võti seisnebki uute võimaluste ja alternatiivide loomises igal tasandil, mis liiguvad jätkusuutlikuma maailma poole kasvõi väikestel sammudel,“ sõnas AS Alexela tegvjuht Aivo Adamson avades Jõgeval ettevõtte üheksandat surugaasi tankimispunkti.

Jõgeva Õuna Alexela tanklas müüdav taastuvkütus on nullheitega ja toodetud siinsest toormest ja seda ettevõttele kuuluvates Ilmatsalu, Vinni ja Oisu biogaasijaamades.

Alexela teised biometaani tankimisvõimalused asuvad Võrus, kaks Tartus, Harjumaal Jüris, Viimsis ning Tallinnas Pääskülas, Sikupillis, Peterburi teel ja nüüd ka Jõgeval.

Alexela on eestimaine ettevõte, mis tegutseb peamiselt energeetika valdkonnas. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad AS Alexela tooteportfelli elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi enam kui 100 üle Eesti asuva tankla ka autokütused. Alexelal on lisaks 39 mugavuspoodi üle Eesti. Lisaks arendab Alexela LNG terminale Eestis Paldiskis ja Soomes Haminas ning toodab Lääne-Virumaal Vinnis, Tartumaal Ilmatsalus ja Järvamaal Oisus siinsest toorainest taastuvkütust biometaani ehk rohegaasi. Samuti arendab Alexela pump-hüdrosalvestit ehk Energiasalve Paldiskis, mis annab võimaluse salvestada tekkivat päikese- ja tuuleenergiat nendeks tundideks ning päevadeks, kui roheenergiat ei teki piisavalt.