Euroopa Komisjon ja Eesti Roheline Liikumine kutsuvad õpetajaid ja õpilasi osa võtma energiatõhususe propageerimise konkursist U4Energy, mis kestab kuni 16. maini.

Võistluse eesmärk on muuta noorukite elustiili energisäästlikumaks, tõsta energiasäästlikkuse teadlikkust ja jagada parimaid nippe selle saavutamiseks.

Konkursist võtavad osa 31 riigi koolid. Võitjad selgitatakse nii Eesti siseselt kui kõikide osavõtvate riikide parimate vahel.  Riiklikud võitjad kutsutakse kahepäevasele tasuta reisile Belgia pealinna Brüsselisse Euroopa auhinnatseremooniale. Lisaks  saavad  võitjad  raamitud tunnistuse, jätkusuutlikkuse karika ja energiakomplekti koolile. 

Eelmisel aastal osales U4Energy võistlusel Eestist 7 kooli. Esimeses kategoorias osalejaid polnud. Teise kategooria võitis Lihula Gümnaasiumist õpetaja Marje Loide projektiga „Elektrienergia säästmine". Kolmanda kategooria Eesti parim kool oli Kuressaare Gümnaasium õpetaja Sirje Kereme juhendamisel projektiga „Kasutame energiat targalt ja säästlikult". Kõikide võistlusprojektiga saab tutvuda U4Energy eestikeelsel kodulehel www.u4energy.eu.


U4Energy konkurss on avatud kolmes kategoorias:

  1. kuidas muuta kool energiaefektiivseks;

  2. pegagoogilised meetodid energiatõhususe teadlikkuse tõstmiseks;

  3. parimad ideed ja tegevuskava energiatõhususe teadlikkuse suurendamise kampaaniaks.

Õpetajatele on avatud kõik kolm kategooriat. Õpilasi oodatakse osalema teises ja kolmandas kategoorias. Lisaks on erikonkurss riigi parima energiaefektiivsuse initsiatiivile.

U4Energy konkurss on ainulaadne võimalus koolidele ja õpetajatele aidata juurutada kooliharidusse uut õppevaldakonda, mille teadmisi üha rohkem ja rohkem vaja läheb. Õpilastele on konkursist osavõtmine väga heaks võimaluseks saada meeskonnatöö kogemust ja saada palju kasulikke teadmisi energiavaldkonnast. 

Pingutuse eest on riigi parimatele lisaks kahepäevasele reisile Brüsselisse auhinnaks raamitud tunnistus, jätkusuutlikkuse karikas ja energiakomplekt koolile.

U4Energy kodulehel saab juba registreerida konkursile. Esimesed 1500 registreerujat saavad õpilase vahendikomplekti, milles on u4energy kleebised, debatikaardid, suur plakat ja juhised, kuidas võistlusportaalis olevaid allikaid parimal viisil kasutada.

Põhjalikum ülevaade on kirjas Eesti Roheline Liikumise kodulehel.