Eesti Puuetega Inimeste Koja, Eesti Kurtide Liidu ning advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid koostöös alustatakse puudega inimestele tasuta õigusabi osutamisega.

Justiitsministeeriumi poolt finantseeritavat, puudega inimestele tasuta õigusteenust osutatakse nii Tallinnas, Tartus, Pärnus kui ka Rakveres.

„Eesti Puuetega Inimeste Koda on advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid koostööd teinud  mitu aastat ning varasem kogemus on näidanud, et puudega inimestel on suur vajadus just tasuta kvaliteetse õigusnõustamise järele“ kinnitas Monika Haukanõmm, Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees vajadust teenuse järele. „Sel aastal on Justiitsministeeriumi suurema toetuse kaudu võimalik laiendada õigusabi osutamist ka Tallinnast väljapoole ning koostöös oma liikmesorganisatsioonidega, Tartu Puuetega Inimeste Koja, Pärnumaa Puuetega Inimeste Koja, Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Kojaga, osutatakse juristide Alar Salu, Anu Talu ja Siret Saks kaudu õigusabi Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Rakveres. Kurtidele ligipääsu tagamiseks õigusemõistmisele on Tallinnas võimalik saada teenust ka viipekeeletõlgi abil.“ lisas ta.

Individuaalsete konsultatsioonide täpsed ajad leiad Eesti Puuetega Inimeste Koja koduleheküljelt: www.epikoda.ee

Tasuta õigusnõustamisele on vajalik eelregistreerumine vastavasse puuetega inimeste kotta.

Eesti Puuetega Inimeste Koda on katusorganisatsioon, mis ühendab erinevaid puuetega inimeste organisatsioone üle Eesti ja mille liikmesorganisatsioonide hulka kuuluvad 16 maakondlikku puuetega inimeste koda ning 31 puudespetsiifilist liitu.