Eile õhtul ETV Pealtnägija saates avalikustatud kaadrid Eesti karusloomakasvandusest on ajanud inimesed tagajalgadele. Vähem kui päevaga on petitsioon karusloomakasvanduste keelustamiseks Eestis kogunud veidi vähem kui 3000 allkirja. Petitsiooni algatasid liikumine Loomade Nimel ja Eesti Loomakaitse Selts reaktsioonina Pealtnägijas näidatud kaadritele.

„Mitmed riigid Euroopas on karusloomakasvandused kas osaliselt või täielikult juba keelustanud, kuna on mõistetud, et selline ebavajalik ja julm praktika ei oma meie maailmas enam kohta,“ sõnas liikumise Loomade Nimel esindaja Kristina Mering. „Näideteks võib tuua Austria, Horvaatia, Suurbritannia, Bulgaaria, Sloveenia, kus keelustamisele eelnes ühiskondlik arutelu loomade olukorrast karusloomakasvandustes.“

„Oleme kindlad, et allkirjade kogumine jätkub sama hoogsalt, kuna suur osa inimestest ei poolda loomadevastast julmust. Sissevaade Eesti karusloomakasvatusse on inimesed aktiviseerinud ning meelsust näidatakse ka sotsiaalmeedias aktiivselt üles,“ ütles Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Tania Selart.

Petitsiooni karusloomakasvanduste keelustamiseks Eestis on võimalik toetada www.petitsioon.ee/karusloomakasvandused