Eile hommikul Tallinna Lastehaiglas anti üle Anttila klientide abil kogutud tšekk 2009 eurole insuliinipumba ostmiseks väikesele, aasta ja üheksa kuu vanusele Bellale. 

Tšekk anti üle lastehaigla direktrissile dr Mall-Anne Riikjärvele. Sealsamas võis noorpere juba rõõmustada kaasaegse, sensoriga insuliinipumba üle, mis teeb raske haigusega elamise veidigi kergemaks.

Anttila annab üle insuliinipumpa Bellale
Väike Bella koos ema ja isaga. Foto: Anttila

Väike Bella haigestus käesoleva aasta oktoobris ja jõudis haiglasse väga raskes seisundis. Nõutu ema helistas perearstiliinil, kust soovitati tal lapse temperatuuri mõõta ja juua anda. Kuna lapse seisund muutus aina kriitilisemaks, kutsus ema kiirabi. Alles pärast veresuhkru mõõtmist saadi haigusele jaole ja lapse olukord kontrolli alla.

Anttila annab üle insuliinipumpa Bellale
Väike Bella koos ema Jekaterinaga.
Foto: Anttila

Insuliinipumba andis perele üle Tallinna Lastehaigla endokrinoloogia teenistuse juhataja Dr Ülle Einberg, kes selgitas, miks nii väikesel lapsel on vaja haigusega toimetulekuks sensoriga insuliinipumpa. "Ta on väike laps, kes tahab rahulikku ööund saada vähemalt 12 tundi, tema elurežiim on väga muutlik, tema söögikorrad varieeruvad. Selleks, et õiget insuliinidoosi valida, peab pere väga suurt vaeva nägema. Lisaks  pole tavaliste süstimisvahenditega  võimalik nii väikeseid ühikuid doseerida, nagu näiteks 0,1 või 0,15," märkis ta, rääkimata sellest, et süstimine on nii väikesele lapsele väga valulik.

Diabeet on autoimmuunhaigus, millesse tänapäeval haigestutakse üha nooremalt. Dr Einbergi sõnul võib haigus ohustada isegi aastaseid lapsi. Eestis põeb diabeeti üle 700 lapse, neist lasteaiaealisi 200 ringis.