Järgmine "Art of living" noorteseminar on toimumas 13.-18. november Tallinnas. Antud koolitus on üle maailma muutumas üha populaarsemaks, võetud ülikooli õppekavadesse, mitmetes maades juba lasteaiast saati. Siinkohal kutsukski sind osalema, oled sa noorsootöötaja või lihtsalt huviline, et maailma paremaks kohaks muuta – seda saame teha vaid enda võrra paremad olles.

Kas sa kujutad ette, et elektripirn, jalgratas või šefiir sündisid kogemata? Sellest soovist, et keegi tahtis, et asjad maailmas jääks nii nagu nad on? Ei! Vastupidi! See on inimese päris-loomuses, see sügav tung luua ning minna edasi. Et oleks mõnusam ja parem. Oleks valge ka pimedal ajal, saaks liikuda kiiremini või et saaks nautida midagi maitsvat.

Kui veel alles paarsada aastat tagasi oli inimesi, kes oskasid kirjutada umbes samapalju kui praegu neid, kes ei oska, siis polnud mitte-kirjaoskajatel mitte mingisugust erilist isu seda vallata. Internetil, mis praegusel ajal nii palju hüvesid pakub, poleks olnud absoluutselt mingisugust tähendust. Aga internet sulle meeldib, eks?

Siinkohal mul ongi väga hea meel tõdeda, et me elame praegu väga põnevas hetkes. Sest just nüüd ja praegu oleme tunnistajaks emotsionaalse kirjaoskuse ajastu algusele! Kas see pole mitte põnev, et see on asi, mille alguse ja täieliku puhangu eelhetkel on meil võimalus ise selles kaasa lüüa?

Milleks meile oskus vallata oma emotsioone?
Eesmärk ei ole elada mannavahu sees, siin planeedil tuleb kõike ette. Oluline on just see, mismoodi kriisi-situatsioonidest välja tulla. Olete tähele pannud, et inimese mõte käib enamus ajast mineviku ja tuleviku vahel. Pidev stress. Vaata, mis eelmine reede juhtus, kuidas see inimene mulle küll nii ütles, mis ma homme lõunaks süüa teen, kuidas ma saan minna sinna, mis ma selga panen – pidev sisemonoloog teemal minevik ja tulevik. Kus me aga tegelikult elame?

Praegu! Kuidas sulle tundub, kas sa tahaksid nautida iga hetke, olla selles? See on ainult meie teha, see saab olla vaid meie enda otsus, et me soovime seda!

Loodusseadus on see, et kõik soovid täidetakse. Kõik!
Esimene variant on see, et näiteks mees soovib endale täiuslikku naist. Ta teab täpselt, missugune see naine olema peaks, viimse detailini. Ja ta leiab selle naise. Kolm päeva peale oma pulmi.

Teine variant on see, et sa soovid näiteks, et sa saaksid homme just selle soovitud eksamipileti. Ja saadki.

Kolmas variant on see, et istud laua taha ning mõtled, hm, mida teha? Ja näed, et laual on pudel veega. Ja jood, sest ohhoo, sul oligi janu. Loodus hakkab ennetama sinu soove. Oled loodusega-kõiksusega, ükskõik kuidas seda nimetada – ühes rütmis.

Kuidas jõuda selleni, et saaksid olla tõeliselt omaenese elu peakunstnik?
On olemas mitmeid võimalusi. Suhelda inimestega, kelle moodi tahaks olla. Otsida endale õpetaja või inimesed, kellega koos sooviks areneda, kes seda teemat valdavad. Kui inimene avastab, et on endale augu kaevanud – lõpetagu kaevamine! Tahaks ise areneda ning ka teisi aidata ning vabaneda stressist – võimalusi on palju. Enda jaoks täiesti imeväel toimivana leidsin artofliving.ee kursused, sellega üheskoos väga head õpetajad ning uued tuttavad ja kontaktid, kellest on minu jaoks saanud suur ülemaailmne pere

Astudes ühe sammu, astub kõiksus sinu eest kümme tuhat.
Mõttel on väga suur jõud. Hommikul endale peeglist vastu naeratades paned sa alguse ilusale päevale. Kindlasti oled märganud, et kui sa oled armunud, vaatavad sind teised hoopis teistmoodi pilguga, asjad lähevad justkui iseenesest korda. Sa oled sellise asjade käiguga rahul. Loodus on sinuga rahul, et sa oskad tänulik olla, su roog selles elu-restoranis valmistatakse armastusega!

"Art of living" 6-päevane koolitus võib olla suureks abiks paljudele.
Kuni 29nda oktoobrini on kõikidele soovijatele soodushind, lisainfot saab printsess@oinas.ee või veebilehelt http://www.artofliving.ee/

Stella Vainikko, korraldaja

Foto: media.rd.com