Neljapäeval, 22. märtsil kell 17.00 toimub Tartu Linnamuuseumis järjekordne “Peaga linn ja linna pead” teemaline aruteluõhtu “Kuidas kujundatakse Tartu linnaruumi?”

Küsimusele “Kuidas kujundadakse Tartu linnaruumi?” aitavad põneva arutelu käigus läbi konkreetsete näidete vastuseid leida Tartu linnainsener Mati Raamat, ehitusettevõtja Aivar Tuulberg, arhitekt Karin Bachmann, Oa tänava skandaali keskmes olnud linnakodanik Kärt Rebane ning kodanikuaktivistid Siim Vatalin ja Kalle Kulbok.

Püüame modereeritud arutelu käigus leida vastused mitmetele tartlaste elukeskkonda puudutavatele küsimustele. Mis on
huvitavamad näited, kus kogukond ja linnavalitsus on läbi tiheda koostöö midagi head korda saatnud? Milliste juhtumite korral on otsustajad avalikku huvi ignoreerinud? Kas “mitte minu tagaaias” suhtumine on vahel ka Tartu arengut pidurdanud? Mis on Tartu linna varasemad kokkupuuted riikliku eriplaneeringu rakendamisega?

Tartu Linnamuuseumis on juba mõnda aega toimunud loengusari „Peaga linn ja linna pead”, mille raames on toimunud mitmed ettekanded ja aruteluõhtud. Mainitud aruteluõhtu kuuluba sellesse sarja. Sari “Peaga linn ja linna pead” pakub võimalust kohtuda teada-tuntud tartlastega ning avastada heade mõtete linna värvikaid tahke. Sari toob vabas õhus(tikus) kokku linnajuhid ja aktiivsed kodanikud, kes jagavad oma mõtteid eilsest, tänasest ja homsest Tartust. Teemade valik on lai – juttu tuleb nii Tartu sümbolitest, arhitektuurist, linnaplaneerimisest kui ka kunstist ja kirjandusest.

Üritus on tasuta.