Alates 27. veebruarist saavad noored pillimängijad registreeruda Viljandi pärimusmuusika festivali eel toimuvatesse Eesti ETNO ja Laste ETNO laagritesse.

  • Keskkonnaharidus
  • 1. märts 2023
  • Foto: Eesti Etno 2019. pärimusmuusika festivalil / Silver Tõnisson

XXVII Eesti ETNO laager toimub kaunis Kõpu mõisahoones ja jätkub Viljandi pärimusmuusika festivalil. 18.–31. juulini 2023 kestev laager on mõeldud noortele vanuses 16–30 eluaastat ning osa võtma oodatakse kuni 60 pillimängijat. 

Tänavused kuus põneva taustaga juhendajat tulevad mitmetest maadest – Katariina Tirmaste ja Kärt Tambet Eestist, Vilma Talvitie Soomest, Oscar Beerten Belgiast, Robert Alan Mackie Kanadast ja Tomás del Real Tšiilist ning nende käe all õpitakse üksteiselt kuulmise teel pärimusmuusika lugusid. 

Juba kaheksandat aastat toimub ka laste ETNO laager, mis mõeldud veidi noorematele pillimängijatele. Kärstna mõisa oodatakse 20.–28. juuliks 12–16-aastaseid noori, kes tunnevad huvi pärimusmuusika vastu ja kes mängivad heal tasemel pilli (vähemalt viis aastat kogemust). Laste ETNO juhendajateks on Miina Adermann, Mattias Tirmaste, Martin Kullamaa, Elina Kasesalu, Mats Piho ja Luisa Susanna Kütson.

Nii laste ETNO laagri kui Eesti ETNO laagri noored annavad kontserdi Viljandi pärimusmuusika festivalil. Laagri osavõtumaksu sees on toitlustus, majutus, muusikaõpe ja ka festivali külastus.

Eesti ETNO laagrisse saab juba registreeruda ja samuti Laste ETNO laagrisse .

Maailma kõige esimene ETNO-laager toimus 32 aastat tagasi Rootsis. Eesti oli järgmine riik, kes seda korraldama hakkas – meie ETNO-le panid 1997. aastal aluse Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik. Nüüdseks korraldatakse selliseid laagreid paljudes paikades üle ilma, tegevust koordineerib Jeunesses Musicales International, mille liige on ka laagri korraldaja Eesti Pärimusmuusika Keskus.