Haid on ookeanide ökosüsteemide alus, seega mõjutab nende arvukus ka inimese käekäiku. Igal aastal tapetakse 150 miljonit haid. Sealjuures on kõige uskumatum see, et teadlastel on ametlikke andmeid vaid 70 miljoni mõrvatud isendi kohta. Film jälgib Robi püüdlust leida 80 miljonit kadunud haid, mis viib ta röövpüügi sektori südamesse, et paljastada skandaal, mis ohustab meie kõigi tulevikku.

"Võitle selle eest, mis on ilus!" ütles filmi autor Rob Stewart. Ja kuidas ta veel võitles! Ka tema eelmised filmid, "Sharkwater" ja "Revolutsioon", kõnelesid sellest, miks on oluline hoida keskkonda ning mis on seejuures igaühe isiklik vastutus. "Hukule määratud" jäi kahjuks 37-aastase bioloogi ja režissööri viimaseks tööks. Filmi tegemise käigus sukeldus Rob, et jäädvustada haide elukeskkonda, kuid paraku sealt ta enam ei naasnud.

Mis juhtus haidega?

Emotsionaalne loodusdokumentaal röövpüüdjatest, kes raha nimel haisid kütivad, nende uimed maha lõikavad ning seejärel nad abituna tagasi vette surema heidavad, on saanud omamoodi portreevaateks suure südamega andeka keskkonnaaktivisti elule. Võimsate kaadritega kaunistatud filmis küsib režissöör ikka ja jälle, miks inimene on valmis ennast looduses kõige kõrgemale kohale seadma ning kus jookseb piir ebaratsionaalse ja vastutustundliku käitumise vahel.ejuures igaühe isiklik vastutus. Film "Revolutsioon" linastus 2015. aastal ka Just Filmi programmis.

Hukule määratud/ Sharkwater extinction  Režisöör Rob Stewart

R, 16.11.2018
14:00
Tallinn,
Kino Sõprus
Subtiitrid: Eesti

E, 19.11.2018
14:15
Tallinn,
Apollo Kino Solaris
Saal 3

Subtiitrid: Eesti

N, 29.11.2018
14:30
Tallinn,
Kino Sõprus
Subtiitrid: Eesti