Bolti ettevõttesiseselt arendatud tõukeratas on välja töötatud turvalisima sõidukogemuse tagamiseks. Innovatiivse tark- ja riistvaraga neljanda põlvkonna mudelist saab kõige turvalisem tõukeratas turul.

“Oleme pühendunud sellele, et kergliiklus oleks kõigile taskukohane ja kättesaadav liikumisviis. Seejuures on turvalisus meie jaoks prioriteet, sest kuigi soovime võimalikult paljude inimeste loobumist isiklikust autost keskkonnasõbralikuma valiku tarbeks, on oluline, et tõukerattaid kasutataks vastutustundlikult,” kommenteeris Bolti kergliikurite osakonna juht Dmitri Pivovarov.

Bolt 4 tõukerattale on lisatud sensorid, mis tuvastavad õnnetusi, kukkumisi, järske pidurdusi ja ohtlikku sõidustiili. Tõukeratta arendamisel on peetud silmas olulisi turvalist sõitu tagavaid elemente nagu stabiilsus, turvaline manööverdamine, madal raskuskese, kõrge jalgealus, parem rataste nurk ja tõukeratta erakordselt kerge kaal.

Uued tõukerattad on varustatud uudse tark- ja riistvaraga, mis võimaldavad tuvastada järske pidurdusi ja edastada erinevaid häälsõnumeid. Sõnumitega saab anda sõitjatele juhiseid, hoiatada kõnniteel liikuvaid jalakäijaid ning seeläbi minimeerida õnnetuste riski. Samuti saab kohalik Bolti meeskond õnnetustest ja ohtlikest olukordadest operatiivselt teateid ning saab vajadusel kiiresti reageerida.

Bolt 4 on disainitud ja arendatud täies mahus ettevõttesiseselt. Bolti tõukerattameeskond on otseselt juhtinud kogu tootmise ja osade hankimise protsessi. Tõukeratta disaini ja ainulaadse akuvahetuse süsteemi jaoks on esitatud patenditaotlus.

“Vastutustundlikult kasutatud tõukerattad saavad olla tõeliselt kasulikud linnadele ja kogukondadele. Ettevõttesiseselt arendatud mudeliga omame täielikku kontrolli tõukerataste kvaliteedi üle ja saame rakendada tipptasemel uuendusi. Loodame, et nendest saavad turu uued turvastandardid,” lisas Pivovarov.

Bolti uue põlvkonna tõukeratas on 100% ümbertöödeldav ning selle keskkonnasõbralik disain võimaldab kuni 60-kuulist kasutusiga. Uus mudel toetab Bolti pikaajalist rohestrateegiat ettevõtte ökoloogilise jalajälje vähendamiseks. Lisaks teatas ettevõte septembris lubadusest muuta enda tõukerattaäri selle aasta lõpuks kliimapositiivseks.

Tänaseks pakub Bolt kergliikurite renti 45 linnas ja 15 riigis üle Euroopa. Järgmisel aastal laiendab ettevõte kergliikurite renditeenust 100 Euroopa linna ja toob tänavatele 130 000 elektritõukeratast ning -jalgratast. Bolti neljanda põlvkonna tõukeratast saavad esimesena kasutada Norra Bergeni linna elanikud 2021. aasta alguses.

Eestis saab Bolti tõukerattaga sõita Tallinnas, Tartus ja Pärnus, uut Bolt 4 mudelit tutvustatakse Eestis 2021. aastal.

Tõukeratta tehnilised andmed leiab siit.