Selleks et maailm oleks pisut kenam kohake, ei pea muutustega alustama kuigi kaugelt. Esialgu  piisab, kui teha, mis meie käeulatuses. Just sellesama tõe järgi on otsustanud elada ka üks noor perekond Manhattanil, New Yorgis. Oma aastase eksperimendi kestel, mis kannab nime „No Impact Man” (Jälgedeta mees), otsustas Colin Beavan koos abikaasa ja pisitütrega elada võimalikult täisväärtuslikku elu, seejuures loodusele vähimatki kahju tekitamata.

Selle nimel sööb perekond ainult mahetoitu, mis pärineb 350 km raadiusest kohalike talumeeste käest, väldib jäätmeteket, teeb ise komposti, vähendab igasugust tarbimist miinimumini ning ei kasuta fossiilkütustel töötavat transporti.

Pere mõõdukas, kuid igati hubases korteris on vooluvõrgust ühtviisi väljas nii televiisor, mikrolaineahi, kohvimasin kui ka külmkapp ja pesumasin. Valgust annavad säästupirnid ning kogu vajaminev elektrienergia ostetakse rohelise energiana. Isegi tavalise veemahuka paagiga WC-poti asemel on Beavanite korteris kompaktne kuivkäimla, kus paberirulli kohta täidab veekruus. Tööd teeb pereisa kodus ning tema abikaasa käib tööle kas jala või tõukerattaga. Toitu ostetakse korduvkasutatavatesse anumatesse kohalikul maheturul, seeläbi vältides pakendikuhjasid.

Oma nädalalõppu veedavad Beavanid sageli kogukonna ja sõprade keskel või osaledes vabatahtlikuna looduskaitselistes tegevustes. Selline vabaaja veetmise viis pakub neile suurimat naudingut ning lõõgastust. Kõrvaltvaatajale võib selline äärmuslikkus ja elumugavustest loobumine näida koguni koomilisena, kuid perekond ise on oma uue elufilosoofiaga väga rahul. Kui alles aasta eest ei eristanud Beavanite pere tavalisest newyorklasest just palju, on neist täna saanud tõelised ökokangelased.

Jälgedeta mehest kirjutavad riigi suurimad ajalehed ja ajakirjad ning eksperimendist on valmimas nii raamat kui film. Pereisa ise on veendunud, et aastase eksperimendiaja lõppedes on paljud omandatud harjumused ja põhimõtted saanud niivõrd kalliks, et neid on tahtmine järgida läbi terve elu. Loodussõbralik eluviis lisab elule vürtsi ja annab igapäeva tegemistele sügavama mõõtme.

Tutvu lähemalt perekond Beavanite tegemistega: http://www.noimpactman.typepad.com/blog/