Kuller- ja logistikaettevõte DPD grupp kiirendab enda CO2 gaaside vähendamise eesmärke veelgi ning investeerib 200 miljonit eurot, et aastaks 2025 välja vahetada oma autopargist 7000 sõidukit keskkonnasäästlikumade vastu. Eestis tähendab see enam kui 30 uut elektri- või gaasijõul liikuvat sõidukit.

Kuigi erinevate DPD keskkonnaprojektide abil on ettevõtte kõik transporditavad pakid juba süsinikuneutraalsed, siis nüüd käivitatud uue programmi järgi saab 200 miljonilisest investeeringust kasu 225 linna üle Euroopa ning vähendab lisaks neis DPD kaubikute poolt väljastatava süsinikdioksiidi hulka hinnanguliselt 89%.

225-e n-ö rohelise linna eesmärgi saavutamiseks kavandab DPD grupp aastaks 2025 välja valitud linnades käiku lasta 7000 uut keskkonnasäästliku sõidukit, ehitada välja 3600 elektrisõidukite laadimisjaama ning luua 80 uut linnakeskmes olevat depood.

DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss selgitas, et Eestis hakatakse projekti raames autoparki uuendama  järgmisel aastal.

„Täiendame oma autoparki Tallinnas ja selle lähiümbruses 33 keskkonnasäästlikuma transpordivahendiga, millest küll suurem osa  saavad olema gaasimootoriga kaubikud, kuid lisanduvad ka mõned elektrilised kaubikud,“ lausus Kirss.

„Kogu meie ülejäänud autopark on jätkuvalt võimalikult keskkonnasäästlik ning uuendame seda pidevalt, et üksi meie kaubik ei oleks üle viie aasta vana ja annaks võimalikult palju keskkonnasäästu. See on üks põhjus, miks DPD on tegelikult juba aastast 2013 suutnud pakkuda süsinikuneutraalset pakivedu,“ märkis Kirss. DPD Eesti autoparki kuulub hetkel ligi 300 sõidukit.

Üleeuroopalise suurprojekti käigus vahetatakse terves Baltikumis välja kokku ligi 130 sõidukit keskkonnasäästlikemade vastu.

Kirss lisas, et uue käivitatud projekti kõrval on DPD Eesti ka iseseisvalt tegelenud keskkonnasäästlikemate lahenduste katsetamist ja rakendamist.

„Jätkame sellega kindlasti ka edaspidi ja on tõenäoline, et lähiaastate jooksul vahetame oma autopargis välja veelgi suurema arvu sõidukitest alternatiivsete kütustega liikuvate masinate vastu. Lisaks ka muud tegevused, näiteks paigaldasime büroohoone juurde elektriautode laadija, et töötajad saaksid ka oma isiklikke sõidukeid mugavalt laadida.“

Uus keskkonnasäästlikke kütuseid kasutav autopark hakkab koosnema erinevatest sõidukitest olenevalt projekti kaasatud konkreetse linna eripärast ja suurusest. Muuhulgas võetakse kasutusele elektrilised kaubikud (MAN eTGE, Volkswagen eCrafter, Nissan eNV-200 jne), väikesed elektrilised sõidukid (Tripl, Paxter jne) ja gaasijõul liikuvad sõidukid koos mootor- ja jalgrataste ning jalgsikulleritega.

Väiksema jalajälje jätmise kõrval on DPD grupil üle maailma palju erinevaid ettevõtmisi, et süsinikneutraalsust saavutada. Ettevõte finantseerib näiteks mitmeid rohelise energia tootmise projekte üle maailma, alustades prügimäe gaaside kogumisest ja kasutamisest Brasiilias kuni tuuleparkideni Indias.