Kümnendat korda sotsiaalministeeriumi ja eakate poliitika komisjoni koostöös toimuval pidulikul tänuvastuvõtul tunnustatakse täna kõige tublimaid eakaid vabatahtliku töö tegijaid. Seekord on vastuvõtule oodatud vabatahtlikud, kes on teinud midagi oma kogukonnas inimeste aktiveerimiseks.

„Vastuvõtul täname eakaid, kes osalevad aktiivselt ühiskonna elus ning tahavad ja oskavad märgata abivajajaid enda kõrval,“ ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur. „On rõõm näha, et kõikjal Eestis on palju ettevõtlikke eakaid, kes tahavad oma elu jooksul kogutud kogemusi teistega jagada ning Eesti elu edasi viia.“

2010. aasta on Euroopa Liidus kuulutatud vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu võitlemise aastaks. Seega pöörab ka sotsiaalministeerium suuremat tähelepanu kogukonna ja inimeste aktiivsuse säilitajatele ning toetajatele.

Sotsiaalse tõrjutuse vastu võitlemisel omandavad erilise tähelepanu inimesed, kes hoiavad oma kogukonna liikmeid aktiivsetena. Tänuvastuvõtu eesmärk ongi tunnustada neid tublisid eakaid inimesi, kes on märganud enda ümber abivajajaid ning pakkunud neile toetust mitmesuguste algatuste läbi, näiteks korraldades külaliikumist, eneseabirühmasid, töötutele nõustamist jms.

Traditsioonilise tänuürituse eesmärk on pöörata tähelepanu ka vabatahtlikkusele kui ühiskondlikult olulisele väärtusele.