Kümneaastase kogemusega Eesti päikeseenergialahendustega tegelev ettevõte siseneb Leedu turule. Eesti ühe kiiremini kasvava taastuvenergia ettevõtte juhtide sõnul on Baltikumi laienemine oluline strateegiline arengusamm, et tugevdada oma positsiooni Põhja-Euroopa regioonis.
 

Eelmise aasta teises pooles Leedu ja Läti turgudele laienemiseks kaks miljonit eurot kaasanud Smarteconi kaasasutaja ja tegevjuhi Magno Kure sõnul oli otsus Baltikumi turgudele investeerida strateegiliselt põhjendatud ja läbimõeldud samm. Ettevõte loodab, et laienemine Leedus aitab riigi nii era- kui ka avalikul sektoril vähendada elektritarbimise kulusid ja sõltuvust fossiilkütustest. 2023. aastal on eesmärk paigaldada Leetu päikeseparke koguvõimsusega 20 MW.

"Fossiilkütustest loobumine ja rohelise energia kasutuselevõtt on tööstuses ja ka laiemalt ettevõtluses vältimatu samm. Kümne aasta jooksul oleme omandanud tohutul hulgal kogemusi tööstussektorile ring- ja päikeseenergialahenduste ehitamisel ning on igati loogiline, et kasutame enda teadmisi ja kogemusi kaasaegse energiakeskkonna üles ehitamisel meie lähinaabrite seas," ütles Kure. "Smarteconi kogemustepagas hõlmab erinevates Euroopa riikides üle tuhande lõpule viidud taastuvenergia projekti."

Smartecon on Eestisse paigaldanud enam kui 50 MW ulatuses elektrijaamu ning on siinseid suurimaid taastuvenergia lahendusi pakkuvaid ettevõtteid. Smarteconis töötab kümneid energeetikaspetsialiste, nagu insenerid, võrguettevõtete kogemusega spetsialistid ja päikeseelektrijaamade ehituseksperdid.

„Leedu turu tarvis oleme kokku pannud sarnase taustaga tugeva professionaalidest koosneva meeskonna, kelle kogemused aitavad klientidel kiirelt sobiva ja kõige tuluefektiivsema lahenduse leida. Iga kliendi vajadused on erinevad, läheneme neile individuaalselt ning pakume tõhusaid ja optimaalseid lahendusi,” rääkis Smarteconi Leedu filiaali juht Vaidas Baltušonis.

"Kasutame nüüdisaegset tehnoloogiat, et täpselt hinnata iga kliendi potentsiaalset energiavajadust ja arvutada välja investeeringu tasuvusaeg. Lisaks päikeseelektrijaamade paigaldamisele pakume ka nende hooldust, pidevat suhtlust ja nõustamist kogu pargi eluea jooksul, et kliendid saaksid olla kindlad, et elektrit toodetakse tõhusalt ning rikete või muude häiretega tegeletakse kiiresti," lisas Baltušonis.

Magno Kure sõnul laienetakse paralleelselt ka Läti turule, kuhu on plaan käesoleva aasta jooksul paigaldada päikeseparke koguvõimsusega 40MW.