Tallinna Lillefestivali raames rajati Fiskars`i algatusel Eesti esimene erivajadustega külastajatele mõeldud aed, mille eksponaadid on paigutatud tavalisest erinevalt, pidades silmas erivajadustega külastajate vajadusi, pakkudes nii uutmoodi aiakülastuskogemust.

Aia rajamise eesmärgiks oli luua koht, kus saaksid kohtuda ja end hästi tunda kõik inimesed, aga eriti need, kes kasutavad liikumiseks ratastooli või nägemiseks pimekirja. Ettevõte soovis, et ka erivajadustega inimestel oleks aina rohkem võimalusi saada osa igapäevalust ja nautida vaba aega linnaruumis täisväärtuslikult.

„Fiskars`i Hooliv Aed“ Tornide väljakul Tallinnas ootab kõiki inimesi tervendavate taimede ja lillede keskele mõnusalt aega veetma ning end hästi tundma.

Fiskars´i aed

„„Fiskars’i Hooliv aed“ on loodud spetsiaalselt nii, et abivahendiga liikujal oleks võimalikult turvaline taimi ja lilli uudistada. Taimeliigid on sätitud mugavale kõrgusele ning asetatud selliselt, et kõik oleks lihtsasti vaadeldav ja kogetav. Koostöös Tallinna Heleni Kooli nägemis- ja kuulmispuudega õpilastega valmisid pimekirjas kirjeldavad etiketid, mis annavad ka nägemispuudega inimestele võimaluse Tallinna Lillefestivalist osa saada,“ lisas Kadrioru pargi juhataja Ain Järve.

Fiskars´i aed

Aia taimede valik on mitmekesine – siit leiab köögiviljad, maitseürdid, lõhnavad suvelilled, lehtpõõsad ning okaspuud. 

Fiskars´i aed

Köögiviljade ja maitsetaimede seast on aias esindatud aedpetersell, mangoldi peet, päevalill, ripp-maasikas, aedtill ja harilik pune. 

Fiskars´i aed

Suvelilledest saab näha peiulille, põõsas-hõbekakart, õhulist piimalille, roomavat stepirohtu, ronihortensiat, päideroogu ning rododendroneid. Lehtpuid esindab õunapuu ning okaspuude valikus on erinevad elupuude liigid.

Tallinna Lillefestivalist saab täpsemalt lugeda siit: www.kadriorupark.ee