Eesti idufirma SATU Laboratory võistles eile õhtul Brüsselis toimunud suurejoonelisel auhinnagalal tagumiku puhastamiseks ning niisutamiseks mõeldud tootega Gel Wipe suurte ettevõtetega maineka rahvusvahelise innovatsiooniauhinna nimel. SATU Gel Wipe oli üks kuuest finalistist Pulp and Paper International auhinnale Tissue – Innovation kategoorias. Antud auhinna näol on tegemist kõige mainekama auhinnaga tselluloosi- ja paberitööstuses. Kuuest finalistist valiti võitjaks seekord Papelera San Andres de Giles Argentiinast. Võitjaga koos kutsuti järgmine aasta Itaalias toimuvale konverentsile esinema ka Eesti idufirma.

Eestlaste loodud geeli innovaatilisus seisneb selles, et seda on võimalik kasutada pea iga tavalise tualettpaberiga ilma, et paber laguneks. Lisaks ei tekita see ummistusi ja ei reosta loodusesse sattudes keskkonda.


Iga-aastased PPI International auhinnad anti eile välja Belgia pealinnas kümnes kategoorias, Eesti startup oli nomineeritud innovatsiooni kategoorias koos selliste tuntud ettevõtetega nagu SCA Rootsist ja Kimberly-Clark USA-st. Koha finaalis tagas SATU Laboratoryle innovaatiline lähenemine – tualettpaberile kantav ihu- ning loodussõbralik geel, mis on mõeldud tagumiku puhastamiseks ja niisutamiseks.


SATU tegevjuht Siim Saat tundis headmeelt, et väikesest Eestist pärit startup suutis rahvusvahelisel areenil konkureerida 10+ miljardit teenivate ettevõtetega. „ Läänemaailmas on üha suuremaks probleemiks muutunud niiskete salvrättide põhjustatud keskkonna ja kanalisatsiooni probleemid ning Gel Wipe nähakse potentsiaalse lahendusena. Nii suurel ja mainekal konkursil jõuda kuue finalisti hulka on meie jaoks väga suur asi, seda enam, et konkurentideks olid väga suurte käivetega suurettevõtted. Selline rahvusvaheline tunnustus annab meile kindlasti indu ja kindlust samal kursil jätkamiseks,“ lisas Saat.

Alates detsembrist on Gel Wipe võimalik osta Eestis Apotheka apteekidest.

Koduleht