Eelmisel nädalal läbis karusloomafarmide keelustamise eelnõu Riigikogus esmakordselt II lugemise ning lõpphääletus on tulemas 2. juunil. Mitmed tuntud Eesti inimesed on ühinenud loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kampaaniaga, et näidata üles toetust loomadest hoolimisele ja karusloomafarmide keelustamisele.

“Lugedes armastatud Eesti inimeste mõtteid loomadest hoolimise kohta, hakkad paratamatult hindama seda ühtehoidmistunnet, mis nõrgemate kaitsmine inimestes esile toob. Oleme kogu organisatsiooniga väga tänulikud selle progressi eest, mis viimastel aastatel Eestis toimunud on. Oluline on näha, et liigume heas suunas ja oleme loodetavasti õige pea riigina vastu võtmas mõistlikku otsust karusloomafarmid keelustada,” kommenteeris Nähtamatute Loomade president Kristina Mering, kes on karusloomade heaolu eest seisnud juba 15 aastat.

Karusloomafarmid on keelustatud enam kui pooltes Euroopa Liidu riikides, nagu Austrias, Prantsusmaal, Belgias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Hollandis, Horvaatias, Luksemburgis, Makedoonias, Norras, Prantsusmaal, Rootsis, Serbias, Slovakkias, Sloveenias, Suurbritannias, Taanis ja Tšehhis.

Vaata lähemalt, kes on need tuntud inimesed, kes toetavad karusloomafarmide keelustamist Eestis.

GALERII