Eesti parimad iduettevõtted, investorid ja idusektori arengusse panustanud tegijad valitakse tänavu viiendat aastat järjest. Anna oma lemmikutest teada, sest kandidaate saab esitada igaüks.

Eesti Asutajate Seltsi president Kaidi Ruusalepp sõnas, et Eesti Startup Auhindade konkursi eesmärgiks on leida aasta maailmamuutvate ettevõtete asutajad ja tunnustada neid, kes näitavad tulemusi keeruliste aegade kiuste. “Aeg maailmamajanduses ja geopoliitikas on kahtlemata keeruline. Aga vaatamata negatiivsele foonile, on Eestis startup ettevõtete käive kolmanda kvartali lõpuks kasvanud 2023. aastal eelmise aastaga võrreldes 17%. Ainuüksi see on tunnustamist väärt. Ja alati on põnev teada, keda kogukonna liikmed ise peavad aasta tõelisteks tegijateks, eeskujudeks ja võitjateks,“ sõnas Ruusalepp ning kutsus kõiki oma lemmikutest kindlasti teada andma.

Startup Estonia kodulehel oleva Eesti startup-ökosüsteemi platvormi andmetel tegutseb täna Eestis 1500 iduettevõtet ning Eesti Startup Auhindade nominente nimetavad startup-kogukonna liikmed ise. Kandidaate saavad esitada iduettevõtjad ja idufirmade töötajad, sektori arengusse panustavad organisatsioonid, kogukonna liikmed ning kõik idusektori käekäiku jälgivad inimesed. 
 
Parimad selguvad järgmise aasta alguses ning neid tunnustatakse viies põhikategoorias, milleks on Aasta uustulija, Aasta investor, Aasta asutaja, Kiireim käibekasvataja ja Aasta panus. Lisaks antakse välja kolm erikategooria auhinda tänavu silma paistvates sektorites tegutsevatele iduettevõtetele. Eesti Startup Auhindade erikategooriad on Rohetehnoloogia, Tervisetehnoloogia ja Süvatehnoloogia.

Kandidaate Eesti Startup Auhindadele saab esitada siin. Võitjad selguvad järgmisel aastal 2. veebruaril toimuval pidulikul galal.