Rukki Aastaga tähistatakse 140 aasta möödumist "Sangaste" rukkisordi aretamisest ja ühtlasi selle aretaja, „rukkikrahv" Friedrich Georg Magnus von Bergi 170. sünniaastapäeva. Maikuus avatakse Milano EXPO-l Eesti paviljon, kus esitletakse muu hulgas Eesti rukkitooteid ja külastajatele avatakse Eesti rukki teemaline näitus ning Rukki Baar.

Rukki Aasta tutvustab maailmale, kuidas 140 aastat pärast 'Sangaste' rukki aretamist on 'Sangaste' rukis endiselt au sees. Milliseid tooteid rukkist Eestis valmistatakse, keskendudes ekspordivõimekusega toiduainetoodete esitlemisele, eesmärgiga leida Eesti toiduainetetööstusele uusi turge, partnereid ja investoreid ning turundada Eestit, kui toidu- ja agriturismi sihtkohta.

Rukki Aasta avaüritus leiab aset 14. veebruaril Sangaste lossis toimuva tänuüritusena. Temaatilisel konverentsil räägitakse Krahv Bergist, Innovaatilisest põllumajandusest ja tutvustatakse Targa põllumajanduse auhinda.

Rukki Aasta peakorraldajaks on MTÜ Eesti Rukki Selts, mis alates 2000. aastast propageerib kodumaise rukki kasvatamist ja kasutamist ning rukkiga seotud tavasid nii Eestis kui välismaal.