Teisipäeval, 5. juulil viibib Eestis ühepäevasel visiidil Euroopa Komisjoni teadus- ja innovatsioonivolinik Máire Geoghegan-Quinn. Volinik kohtub haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksooga ning Eesti teadusvaldkonna esindajatega, teatas Haridus- ja Teadusministeerium.

Meie teadlased kasutavad edukalt Euroopa Liidu teaduse rahastamise seitsmenda raamprogrammi võimalusi. Selles valguses huvitab Eestit ja siinseid teadlasi, milliseks kujunevad teaduse rahastamise põhimõtted Euroopa Liidu uuel eelarveperioodil ning uues teaduse raamprogrammis Horizon 2020.

Eelmisel nädalal avaldas Euroopa Komisjon ettepanekud uueks eelarveperioodiks ning Eestit huvitab, kuivõrd arvestatakse Eesti ettepanekuid.

Väikeriikide eestkõnelejana soovib Eesti teadusvolinikuga arutada, kuidas saaksid väikeriigid ja väiksemad teaduskeskused paremini osaleda tipptasemel teaduse arendamisel.

Pärast kohtumist ministri ja teadlaskonna esindajatega külastab volinik Tallinna Tehnikaülikooli Biorobootika Keskust ja Meresüsteemide Instituuti ning Info- ja Kommunikatsioonitehnoloogia Demokeskust.