Lihtne siilide söötmiskoht. See toidujaam lubab teie aeda külastavatel siilidel rahus süüa ja päästab elusid. Siilide toidujaam muudab paremaks ka linnades elavate siilide elu.  

Võid kasutada mõnda  vana asjade hoidmiseks mõeldud plastkasti, kuid võib kasutada mõnda muud väikest kasti. Läbipaistev kast on hea selleks, et siis saab kaugemalt ka söögimaja külastavaid siile vaadelda. Kasti põhja võid teha läbipaistmatuks, selleks et siilid ennast seal turvalisemalt tunneks.

Lõika kasti alla serva 13 cm x 13 cm kumera ülaservaga ava ja veendu, et see pole terava servaga ja ei vigastaks/lõikaks siili. Sulata plastikserva veidi, nii et see oleks sile või kleebi serva katteks ilmastikukindel teip.

Aseta kasti sisse, veidi maad peale sissepääsuava, telliskivid või muu raskem takistus, nii et loomadel tuleb toiduni jõudmiseks läbida S-kujuline teekond. See on väga oluline, et takistada kasse, kes muidu kogu toidu ära söövad. Nimelt ei suuda kassid tavaliselt ennast samal ajal pöörata ja väikeseks muuta.

Kinnita kast maapinnale, et see oleks kindel varjupaik ka suuremate loomade (näiteks koerad, suuremad linnud) rünnaku korral. Näiteks võid selleks kasutada telkimisvaiasid või siis paiguta kasti servadele rasked kivid. Toidujaam aseta varjulisemasse kohta, näiteks põõsa varju.

Toiduna soovitame kasutada kas kassi või koera toitu, mis on valmistatud linnulihast (kana, part, kalkun), sobivad nii krõbinad (eelistatult väiksema tera suurusega) kui ka konserv. Lisaks kindlasti pane kasti sisse madala kausi sees vett. Toidukausid peavad olema madalad ja rasked, selleks et siilid neid ümber ei ajaks. Meie kasutame näiteks savist lillepottide alustaldrikuid.

Puhasta toidujaama iga päev ja naudi oma aias neid imelisi loomi, kes kindlasti söövad sinu aias ka putukaid ja tigusid! Seetõttu ära kunagi pane oma aeda mürke, sest nii mürgitad tahtmatult ära ka oma imelised sõbrad siilid!


Originaalpostitus asub lehel Hedgehog friendly town. Artiklit aitas koostada ja avaldada Eesti Metsloomaühing.

Artikli avaldamist toetas Tallinna Keskkonnaamet.
Artikli avaldamist toetas Tallinna Keskkonnaamet.