Eksperimenta! ootab kõiki huvilisi avatseremooniale täna, 27. aprillil kell 15:00 Tallinna Lauluväljakul. Kogu päeva vältel astuvad üles eri riikide noored kunstnikud performance'ite ja interaktiivsete kunstitöödega näituse sise- ja välialal.

Triennaali enam kui 2000 m2 pinnal paiknevates ekspositsioonides on esindatud Lõuna-Korea, Kanada, Islandi, Türgi, Iirimaa, Portugali, Sloveenia, Eesti, Läti, Venemaa, Soome, Saksamaa ja Leedu autorite tööd.

"Eksperimenta! on loovuse ja nutikate ideede kasvulava, omamoodi vabamõtlemise tsoon," ütles triennaali direktor Annely Köster. Näituse korraldamisega soovitakse suunata noori nägema nii igapäevastes kui globaalsetes probleemides inspireerivaid väljakutseid, mis tema sõnul vallandavad loova mõtlemise ja lahenduste otsimise voo.

Kunstinoortel vähe võimalusi

Triennaal pakub noortele võimaluse muuta oma mõtted nähtavaks. Visuaalsete kunstidega tegelevatel noortel on eelprofessionaalsel tasemel selleks vähe võimalusi - lauljatel ja muusikutel on kontsertesinemised ja -reisid, noortel näitlejatel etendused.Kunstinoortel on aga tunduvalt vähem võimalusi oma loomingut esitleda ja tagasisidet saada.

"Eksperimenta! alustab Euroopa kultuuripealinna aastal Tallinnas ambitsiooniga kujuneda suurimaks koolinoorte kaasaegse kunsti sündmuseks maailmas," sõnas Köster.

2011. aasta triennaali teema on „Ruum/ Space“, mis hõlmab nii füüsilist kui vaimset ruumi, jättes iga riigi kuraatorile vabad käed oma lähenemiseks ja tööde valikuks. Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni kuraator on Mari Kartau.

Võimalus jätta oma jälg

Tallinna Lauluväljaku kolme korrust katvates näitusesaalides, õuealal ja Maarjamäe lossis on väljas enam kui 400 kunstitööd väga erinevates kaasaegse kunsti meediumites: videoinstallatsioonid, fototööd, maalid, joonistused ja skulptuurid, ruumiinstallatsioonid ja väliobjektid, mida külastajad saavad tajuda kõigi meeltega - nuusutada, katsuda, minna kunstitöö sisse, kuulata, vaadata.

Igal külastajal on võimalik jätta näitusele ka oma jälg - luua teda kõnetanud tööle oma tõlgendus ja see töö alla seinale kinnitada või mõtestada töid lahti läbi joonistuste ja ning kleepida joonistus näitusealal selleks üles seatud seinale.

Lauluväljaku esimesel korrusel on triennaali ajal avatud ka merevaatega kohvik, kus saab nautida värskest kodumaisest toorainest kergeid eineid ning suviseid kokteile.

Triennaal jääb Tallinna Lauluväljakul ja Maarjamäe lossis avatuks 14. juunini. Infot avamisaegade ja ekspositsioonide kohta leiab siit.