Haabersti Linnaosa Valitsus paigaldas Kakumäele veel ühe lusitaania teeteo leviku ohjeldamiseks mõeldud hiidnälkjate kogumiskonteineri. Uus konteiner asub Õismäe raba terviseraja Vana-Rannamõisa tee äärses parklas.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et juuli lõpus aadressile Sooranna tee 20 paigaldatud konteinerisse on elanike poolt toodud enam kui pool tonni hiidnälkjad.

„Pilootprojekt, millega soovisime pakkuda elanikele abi võitlusel lusitaania teeteoga on end õigustanud ning elanikud soovisid konteinereid juurde. Seetõttu otsustasimegi paigaldada olemasolevale konteinerile lisa,“ ütles Hanimägi.

„Konteinerid on mõeldud vaid lusitaania teetigude jaoks ning seetõttu palume sinna muud prügi mitte visata. Linnaosavalitsus transpordib hiidnälkjad sealt Tallinna Väikeloomade krematooriumisse, kus nad hävitatakse,“ selgitas linnaosavanem ning lisas, et enne konteinerisse viskamist tuleb hiidnälkjad panna korralikult suletud kilekotti. Klaas- või plastikanumaid ei tohi konteinerisse panna.

Kokku korjatud lusitaania teeteod saab igaüks ka ise viia Tallinna Väikeloomade  Krematooriumisse. Lusitaania teeteo leviku ohjeldamiseks on Tallinna Väikeloomade Krematoorium (aadress Raba tn 40) valmis tasuta vastu võtma ja eutaneerima igas koguses lusitaania teetigusid. Krematoorium võtab linnaasutuste ja linnakodanike poolt kogutud lusitaania teetigusid vastu lahtiolekuaegadel, mis on leitavad krematooriumi kodulehel.