8. september on päev, mil korraldatakse üle maailma erinevaid meeleavaldusi, et nõuda fossiilsetest kütustest vabanemist. Kasvuhoonegaaside õhkupaiskamine põhjustab ülemaailmseid kliimamuutuseid, mis omakorda tekitavad surnud tsoone meredes, maismaade kõrbestumist ja merevee taseme tõusu. Eestis emiteerib 94% süsihappegaasi heitest põlevkivitööstus. Lisaks esineb põlevkivitööstuse lähedal elavatel inimestel sagedamini erinevaid terviseprobleeme.

  • Energeetika
  • 5. september 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Eesti Roheline Liikumine MTÜ kutsub kõiki inimesi, ettevõtteid, korteriühistuid ja kohalikke omavalitusi protesteerima sellise elektri tootmise viisi vastu, mis hävitab meie tervist ja keskkonda. Üleskutsega liitumiseks ei pea tegema muud, kui laupäeval, 08.09 üheks tunniks (kell 20:30-21:30) elektri välja lülitama. Elektri üheaegse välja- ja sisselülitamisega saame anda signaali elektrivõrku, et me soovime saada oma elektrit taastuvatest energiaallikatest.

Selleks, et üleskutse võimalikult paljude inimesteni jõuaks, jaga seda palun enda tuttavate seas ja kutsu ka neid liituma. Kui elad kortermajas, olete teretulnud liituma terve korteriühistuga!

Elektrivaba tund ei tähenda üksi hämaras toas passimist, kutsu näiteks sõbrad külla! Heas seltskonnas on väga mõnus veeta nädalavahetuse õhtul üks tund nuti- ja elektrivabalt ning arutleda erinevatel teemadel. Kui soovid (enne või pärast elektrivaba tundi) oma osalemisest sotsiaalmeedia postitusega teada anda, ära unusta teematrelle #elektrivabatund.

Üleskutse Facebooki üritus.
Soovi korral saad registreeruda ka rahvusvahelise üleskutse Eesti üritusel.