Hommikul leidsin akna alt kolm imepisikest liikumatut linnupoega ja ühe koorumata katkise muna. Mõned tunnid hiljem aga tema - neljanda vastkoorunud veel veidi sooja, kuid samuti juba lahkunud rasvatihase pojakese. Selle pesakonna elud lõppesid vaevalt peale algamist. Miks pidid täiskasvanud linnud maja teise korruse akna välispiida taha meisterdatud pesa maha jätma, ei tea. Terve päeva täiskasvanud linde näha ei olnud.

  • Arvamused
  • 15. juuni 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Tihased hakkasid akna juures krõbistamas käima mõned nädalad tagasi. Lõpuks märkasin, kuhu üks neist akna välispiida taha kadus. Rõõmustasin, et saab olema huvitav aeg vaadelda, sest kahtlustasingi pesa meisterdamist. Eelmisel aastal ehitasid rasvatihased pesa garaaži seina avausse, kuid lisaks linnuvanemate pideva edasi-tagasi lendamisele ning sealt kostva säutsumisele poegade pesast lahkumist näha ei õnnestunud. Üle-eelmisel aastal valiti sobivaks pesakohaks abihoone katuseräästas.

Seekord sain jälgida aknast, kuidas isaslind rasvane saak noka vahel puult puule järjest lähemale lendas, ise ikka edasi sädistades. Emaslind lõpuks aga välja lendas ning kuidas nad koos lähedal oleva puu lehtede varjus edasi toimetasid. Krabistamist ja lendamist märkasin veel veel paar päeva tagasigi. Täna oli aga vaikus ja vaikseks tõenäoliselt ka jääb.

Iga eluolendi elul, olgu see lühike või pikk, on väärtus. Kui vaatame kaugusesse, siis näeme metsa. Mida lähemale jõuame, seda rohkem näeme - puid ja põõsaid, mis pakuvad loomadele ja lindudele varju ning pesapaiku. See on nende kodu. Üles vaadates näeme linde puude vahel saalimas, rääkides väga erinevates ilusates keeltes. Taamal läheb hüpates kitsepere. Vaadates alla näeme taimi, lilleõisi, tärkavaid rohuliblesid. Ämblikud võrke meisterdamas, sipelgad üksteise järel sibamas, karvased liblikaröövikud, sääsed jalgade ümber pinisemas. Kastepiisadki rohulibledel veel helkimas.

Loodus on ilus. Loodus on tervik. Kas näed seda ilu? Kas tajud looduse elutahet? Kas näed seda väärtust igas elusolendis? Igas mullast tärkavas taimes? Elu on eriline. Elu on habras.