Mustad ja mustvalged kassid ootavad varjupaikades üle Eesti oma kodu kõige kauem. Seetõttu tähistab Varjupaikade MTÜ juba 10. aastat järjest oktoobris musta kassi kuud. Esmakordselt viiakse läbi ka musta kassi kuu oksjonit. Tegemist on kunstioksjoniga, kuhu on mustade ja mustvalgete kasside teemalisi teoseid välja pannud tuntud Eesti kunstnikud. 

  • Loomakaitse
  • 19. oktoober 2023
  • Foto: Must kass / Agne Astel - Rankla

“Paraku saavad mustad ja mustvalged kassid endiselt ebausu ja negatiivsete legendide tõttu teenimatult vähe tähelepanu ning peavad oma kodu kõige kauem ootama. Otsustasime läbi viia musta kassi kuu oksjoni, et ka neile tähelepanu tõmmata ning toetusi koguda. Oksjonile on välja pandud palju põnevaid mustade ja mustvalgete kassidega seonduvaid esemeid ning ilmselt leiab iga üks endale midagi meelepärast, kuna esemeid on mitmesuguseid ja väga erinevates hinnaklassides,” sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsiooni- ja annetuste kogumise juht Anni Anete Mõisamaa.  

Oksjonile panid heategevuslikul eesmärgil esemed välja loomasõbralikud Eesti kunstnikud, disainerid, kirjanikud:  Epp Maria Kokamägi, Ilmar Kruusamäe, Albert Gulk, Olevus Art, Sirli Hein, Gunnar Vasemägi, Marge Pärnits, Airi Astmäe, BonZoobrand ja MAIKRO.

Oksjonil osaledes annad oma panuse Varjupaikade MTÜ hoolealustele, kuna kogu tulu läheb varjupaigas ootavate mustade ja mustvalgete kasside ülalpidamiseks. 

Oksjon sai alguse neljapäeval, 19. oktoobril kell 09:00 ja lõpeb pühapäeval, 29. oktoobril kell 19:00. Oksjon on pikeneva lõpuga 5 minutit - võidab kõige kõrgem pakkumine. Iga oksjonieseme kohta leiad täpsemat infot vajutades eseme pildile. Esemeid on kokku 11 ja igale esemele toimub panustamine eraldi.

 

Oma panuse saad anda siin.

Oksjonil osaleb ka Albert Gulgi teos: Must kass sügishallis.
Oksjonil osaleb ka Albert Gulgi teos: "Must kass sügishallis."