28. septembrist jõuab kinodesse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud loodusfilm „Tuulte tahutud maa”, mis viib vaatajad rännakule Eestimaa metsikusse loodusesse.

  • Bioneeri uudised
  • 6. september 2018
  • Foto: Joosep Matjus ja Atte Henriksson Kasari luhal

„Juubeliaasta puhul teeme filmiga kummarduse Eesti metsikule loodusele, maastikele, loomadele, lindudele. Loodus on osa meie identiteedist ja meie suurim vara, seda tuleb hoida ja armastada. „Tuulte tahutud maa” annab võimaluse neid rikkusi ka ülejäänud maailmale näidata,” ütles režissöör Joosep Matjus.

„Tuulte tahutud maas” näeb Eesti looduse erinevaid tahkusid, mis on üles filmitud kolme aasta jooksul Eestimaa eri paikades. Kokku oli autoritel ligi 400 võttepäeva.

„EV100 filmiprogrammis valmivad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks mitmed linateosed ja suur rõõm on tõdeda, et neist kaks on dokumentaalfilmide žanris,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Eesti loodus on väga mitmekesine ja kannab filmis „Tuulte tahutud maa” oma pearolli kindlasti välja,“ lisas Soe.

„Filmis on kaadreid, mida ka iga päev looduses käijad ei näe. „Tuulte tahutud maa” võtab väga hästi kokku Eesti ainulaadse looduse ja on meie riigi visiitkaardiks,” sõnas produtsent Riho Västrik.

Film esilinastub 21. septembril Matsalu loodusfilmide festivalil. Filmi produtsendid on Riho Västrik ja Katri Rannastu, originaalmuusika on loonud ansambel Eeter koosseisus Anna Hints, Marja-Liisa Plats ja Ann Reimann. Filmi tootja on Wildkino OÜ.

“Tuulte tahutud maa” on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfot Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta.

 

“Tuulte tahutud maa” FB leht

“Tuulte tahutud maa” koduleht