Linnadevahelisi bussiühendusi pakkuv FlixBus teatas oma plaanidest uuesti laieneda Eestisse, Lätisse ja Leedusse. Alates 10. juunist koosneb rohelist värvi busside poolest tuntud ettevõtte võrgustik viiest rahvusvahelisest liinist, mis ühendavad Balti riigid üksteisega ja läbi Varssavi Berliiniga. Kokku kavatseb FlixBus sel aastal avada 16 liini, mis ühendavad 13 Baltimaade linna FlixBusi Euroopa võrgustikuga.

Esimene liin N1323, mis ühendab Vilniust ja Kaunast Varssavi ja Berliiniga, alustas täna oma tegevust. Avatud on piletimüügid veel neljale liinile, mis kõik alustavad tööd 10. juunil. Nende liinide marsruudid on:

  • N1323 Vilnius – Berliin (ööliin)                 Vilnius – Kaunas – Marijampole – Suwalki – Augustów – Białystok – Varssav – Poznan – Konin – Świebodzin – Berliin
  • 1226 Vilnius – Varssav                             Vilnius – Trakai – Alytus – Druskininkai – Sejny – Przewięź – Augustów – Białystok – Varssav
  • N1229 Tallinn – Riia – Varssav (ööliin)     Tallinn – Pärnu – Riia – Riia lennujaam – Jelgava – Siauliai – Kaunas – Suwałki – Augustów – Łomża – Varssav
  • 1234 Tallinn – Vilnius                                Tallinn – Pärnu – Riia – Bauska – Panevezys – Vilnius
  • N1234 Tallinn – Vilnius (ööliin)                  Tallinn – Pärnu – Riia – Bauska – Panevezys – Vilnius

FlixBusi mugav Euroopa-sisene süsteem pakub Balti riikide inimestele lihtsa ligipääsu enam kui 100 sihtkohta, Varssavist edasi teistesse Poola linnadesse ning Lääne- ja Lõuna-Euroopasse.
 
Michał Leman, FlixBusi tegevjuht Poolas, Ukrainas ja Baltikumis kommenteeris pressisündmusel:

„Peale koroona aastat ja edukat laienemist Poolas oleme valmis ka Balti riikides oma võrgustikku edasi arendama. Võtame neid turge väga tõsiselt ning plaanime siin teha veelgi rohkem investeeringuid.“

Alustuseks on Flixbusil spetsiaalne soodushind Eesti, Läti ja Leedu reisijatele, et julgustada neid uuesti reisima - rahvusvaheliste ühenduste piletid algavad 4,99 eurost.

Edasised ühendused käivitatakse järk-järgult vastavalt nõudlusele, piirangute leevenemisele ja üldisele COVID-19 olukorrale Balti riikides. Selle aasta jooksul ei ole plaanis Flixbusil laieneda Eestis Tallinnast ja Pärnust kaugemale.

„Nende seas on muuhulgas otseliinid Riiast Viini, Vilniusest Krakowi ja Katowice’sse ning Tallinnast Berliini,“ lisas  FlixBusi Balti riikide ja Poola äriarenduse juht Kamila Zalewska.

Kõiki liine teenindvad tänu koostööle kohalike bussipartneritega moodsad ja mugavad bussid, mis vastavad FlixBusi standarditele, tagades jalgadele ruumi (istete vahe on 76 cm), konditsioneeri, tasuta Wi-Fi ühenduse, pistikupesad ja WC.

 

Kas süsinikuneutraalne bussireis on võimalik?

 

FlixBusid on märkimisväärselt kütusetõhusad ning emiteerivad väga vähe kasvuhoonegaase. Muidugi on raske reisida ilma CO2 tekitamata, isegi kõige keskkonnasõbralikumas bussis. Seetõttu ning koostöös atmosfair’iga pakume me kõigile reisijatele broneerimisel võimalust oma FlixBusi reisi kliimamõju hüvitada. Lähtudes emissioonidega kauplemise põhimõttest antakse Sulle võimalus teha vabatahtlik annetus keskkonna huvides. See investeeritakse sertifitseeritud kliimakaitseprojektidesse ning aitab tekitatud CO2 mõju hüvitada.

Kui teed FlixBusi piletipoes veebipõhise broneeringu, vali soovitud Euroopa bussireis ja tähista siis lihtsalt valik „CO2 kompenseerimine“. Seejärel arvutatakse Sinu reisi CO2 emissioonid vastavalt selle kestusele ja pikkusele. Arvutatud kogus lisatakse automaatselt piletihinnale. Sinu keskkonnasäästlikkus lisab reisi hinnale umbes 1–3%. Sinu annetus investeeritakse sertifitseeritud kliimakaitseprojektidesse kooskõlas rahvusvaheliste keskkonnastandarditega. Loe täpsemat infot Flixbusi leheküljelt.

 

FlixBus tagab kõrgeimad ohutuse ja hügieeni standardid

 

Et reisimine oleks ohutu ja mugav, järgib FlixBus koroonast tingitud kõrgemaid hügieenistandardeid ja kohalike omavalitsuste kehtestatud tervishoiueeskirju. See hõlmab muu hulgas reisijate kohustust registreerimise ja sõidu ajal katta oma suu ja nina, kontaktivabad piletid ning dokumentide kontroll pardale minnes, ja sõidukite desinfitseerimine pärast igat reisi. FlixBus FlixBus palub kõigil reisijatel jälgida hoolikalt oma tervist ja reisida ainult tervena. Lisaks ülalnimetatud reeglitele on reisijad kohustatud järgima kohalikke seadusi ja ennetusmeetmeid, mis on kehtestatud neis riikides, kuhu nad reisivad.

 

Lihtsasti kasutatav ja mugav

 

Reisitehnoloogiaettevõttena on FlixBus kasutanud möödunud aastat ka uute tehnoloogiliste lahenduste juurutamiseks, mis lihtsustavad velgi FlixBusi teenuste kasutamist alates pileti ostmise hetkest kuni mugava ja tervikliku broneeringute haldamiseni. Reisijad saavad muuhulgas kasutada istmete broneerimissüsteemi, piletiraha automaatset tagasimakset (kui reisija plaanid on muutunud ja tal tekib vajadus pilet tühistada) ning „Kus on minu FlixBus?“ funktsiooni, mis võimaldab kontrollida bussi asukohta reaalajas. Flixbussi teenustelehel on võimalik tegutseda eesti keeles, kokku on keelevalikuid kodulehel üle 40.

Piletid nii FlixBusi uutele Balti liinidele kui ka otseühendustele erinevatesse Euroopa riikidesse on saadaval veebisaidil. FlixBus äpi kaudu või ettevõttega koostööd tegevates müügiesindustes. Paindlik tühistamine või ümberbroneerimine on võimalik kuni 15 minutit enne väljumist. Pagasi eest lisaraha ei nõuta ning reisipileteid pole vaja välja printida, kuna registreerimine on võimalik nutitelefoni QR-koodi kaudu. Flixbusi bussi standardvarustusse kuuluvad raamid kolme jalgratta veoks, mõnel bussil ka 5 ratta vedamiseks. Seega saab reisile kaasa võtta ka oma kaherattalise sõbra.

 

FlixBus’ist

 

FlixMobility on mobiilsuse pakkuja, pakkudes uusi alternatiive mugavaks, taskukohaseks ja keskkonnasõbralikuks reisimiseks kaubamärkide FlixBus ja FlixTrain kaudu. Tänu unikaalsele ärimudelile ja uudsele tehnoloogiale on idufirma kiiresti loonud Euroopa suurima kaugbussivõrgu ja käivitas 2018. aastal esimesed rohelised kaugliini rongid ning pilootprojekti täiselektriliste busside jaoks Saksamaal ja Prantsusmaal.

Alates 2013. aastast on FlixMobility muutnud inimeste liikumisviise kogu Euroopas ja loonud tuhandeid uusi töökohti liikuvussektoris. 2018. aastal käivitas FlixMobility FlixBus USA, et tuua ka USA turule uus reisialternatiiv.

FlixTeam tegeleb kogu Euroopas ja USAs tehnoloogia arendamise, võrgu planeerimise, operatsioonide juhtimise, turunduse ja müügiga, kvaliteedijuhtimise ning toodete pideva laiendamisega. Igapäevast liinivedu ja rohelist FlixBusi laevastikku haldavad bussipartnerid piirkondlikest VKEdest, samal ajal kui FlixTrain tegutseb koostöös erarongiettevõtetega.

Nende partnerluste kaudu vastavad innovatsioon, ettevõtlikkus ja tugev rahvusvaheline kaubamärk traditsioonidele ja kvaliteedile. Tehnoloogia käivitamise, e-kaubanduse platvormi ja klassikalise transpordiettevõtte ainulaadne kombinatsioon on seadnud FlixMobility liidriks suurte rahvusvaheliste korporatsioonide vastu, muutes mobiilsusmaastikku jäädavalt.

Lisateavet leiate firma kodulehelt inglise keeles