Gaia akadeemia Sind teadmistekuul saama osa põnevast ja informatiivsest õhtust Gaia Akadeemia ringis. Tutvustame jätkusuutliku, tervikliku ja kogukondliku elustiili huvilistele ja praktikutele lähemalt kolme põnevat arenguvõimalust nagu CLIPS ehk Community Learning Incubator Programme for Sustainability, Dragon Dreaming’u meetod ja TEA ehk tervikliku elu aluste kursus. Kui Sa igatsed oma ellu rohkem koostööd ja ühendust, soovid luua eluviisi, mis ei kahjustaks elusloodust ja planeeti Maad ning otsid vastust küsimusele, kuidas viia oma unistusi ellu, siis on see õhtu sulle!

KAVA:


18:00 - Tervitussõnad Gaia Akadeemia loojalt ja eestvedajalt Toomas Trapidolt

18:30 – Dragon Dreaming’u kui eriti edukate projektide loomise meetodi tutvustus, Paavo Eensalu (Gaia Akadeemia, Väike Jalajälg)

19.00 - CLIPSi programmi võimaluste tutvustamine, uus võrgu-põhine kogukondlike algatuste toetamise tööriist SCIPP, Kristina Paškevicius (Eesti Ökokogukondade Ühendus)

19:30 - TEA ehk tervikliku elu aluste kursuse tutvustus, küsimuste ja vastuste ring koos varasemate lendude kursuslastega ja juhendajatega


Dragon Dreaming ehk draakoniunistamine on Austraalia aborigeenide põlistarkusest insipireeritud unistuste elluviimise meetod, mis on üles ehitatud keskkonnaalase jätkusuutlikkuse, kogukondlikkuse ja mitte-hierarhilisuse väärtustele. See on konsensuslik, kaasav, strateegilise planeerimise vahend projektidele, organisatsioonidele või ettevõtetele, läbi ökoloogiliselt jätkusuutliku ja kogukonnapõhise majandusarengu, kus peetakse oluliseks ka pidevat isikliku arengu toetamist.

CLIPS on lahendustele orienteeritud programm, mis juhendab kogukonna projekte nende algfaasis või aitab juba töös olevaid projekte protsessis tekkinud probleemide lahendamisel või vajadusel ka projektide uuendamisel.

TEA on Gaia Akadeemia aastane kursus, mis keskendub tervikliku maailmavaate alusel toimivate kogukondlike projektide loomiseks vajalike teadmiste ja praktikate õppimisele. Kursuse aluseks on Rahvusvahelise Ökokülade Võrgustiku (GEN) poolt arendatud süsteemne ja terviklik Gaia hariduse õppekava, mis sisaldab nelja olulist inimtegevuse aspekti - ökoloogiline, majanduslik, sotsiaalne ja maailmavaateline. 

Õhtu on osalistele tasuta, pakume sulle sooja teed ja kerget suupistet.

TOIMUMISKOHAKS on Gaia Kool aadressil: Weizenbergi 20a, trammide lõpp-peatus Kadriorus. 

Facebookis leiate ürituse kohta sama info

Gaia Akadeemia on tervikliku eluviisi õppeasutus, mis toimib Eesti Ökokogukondade Ühenduse raames. Gaia Akadeemia lähtub rahvusvahelisest Gaia hariduse õppekavast, mille märksõnadeks on terviklik elukäsitlus ja kogemuslikkus.