Pärnule mõeldes kangastuvad paljudele imelised liivarannad, idülliline väikelinnaelu, mõnusad spaad ja Steffani Pizzarestoran.

Lisaks võimsale spaakultuurile on Pärnus pead tõstmas ka üks teine maailmas tuntust koguv tervisetrend: aina rohkem kohalikke kohvikud ja restorane on oma menüüsse võtnud imelisi taimseid roogi. Taimne Teisipäev uuris, millised on just need kohad, kuhu kindlasti sisse võiks põigata.

Tänav

Globaalsed maitsed väikelinnas – Pärnu 5 parimat taimetoidusoovitust

Tänav paneb silmad särama eelkõige tänavatoidu austajatel ning pakub põnevaid vrappe, tofukaussi ning loomulikult ka taimset burgerit. Selle koha suurim võlu seisneb asjaolus, et soovides pakkuda oma klientidele parimat, valmivad kõik komponendid majoneesist burgerisaiadeni kohapeal. Toekama eine saab lõpetada suussulavate trühvlitega ning pühapäevasel pannkoogihommikul saab maitsta nii soolaseid kui magusaid küpsetisi.

Itaaliapitsa

Globaalsed maitsed väikelinnas – Pärnu 5 parimat taimetoidusoovitust

Kui hing ihaldab ühte mõnusat pitsat ning Steffanis on järjekord rannani, põika sisse hoopis kohta nimega Itaaliapitsa. Nende kasutatav tooraine sobiks ka kõige kriitilisemale itaalia vanaemale ning sealsed road on palju enamat kui lihtsalt tomatikastmega sai. Pitsad on rikkalikud ning taimse juustuga ei koonerdata. Valikus leidub ka spinati ja seentega pastat ning tortillat.

VoVa - ehk Vorstid ja Vahvlid

Globaalsed maitsed väikelinnas – Pärnu 5 parimat taimetoidusoovitust

Oled otsimas Pärnu parimaid bataadifriikaid? VoVa’st saab! Lisaks saab ka Portobello burgerit ürdimajoneesiga ning kui oled alati mõelnud, mis täpsemalt see lillkapsasteik ikkagi on, siis saab ka selles osas selguse majja. Hilise hommiksöögina saab endale alati tellida sooje saiu avokaado ja hummusega ning quinoasalat sobib kui rusikas silmaauku neile, kes gluteeniga kõige suuremad sõbrad ei ole.

Tervisetoidukoda

Globaalsed maitsed väikelinnas – Pärnu 5 parimat taimetoidusoovitust

Maarja-Magdaleena Gildi alla kuuluv Tervisetoidukoda on imeline valik just neile, kes tunnevad, et vajaksid lõunaks midagi tõeliselt värsket ja turgutavat. Köögis askeldav Ülle Niilisk on diplomeeritud toitumisnõustaja, kelle road on enamuses naturaalsetest rafineerimata toiduainetest ning lisaks ka laktoosivabad. Taimse Teisipäeva kõrvu on jõudnud isegi jutud, kuidas ka Pärnu suurimad lihasõbrad on armunud koja taimsetesse valikutesse. Juhul, kui soovid ka ise Ülle vitamiinirohket võlukunsti nautida, sea oma sammud juba varajasel lõunal kohviku poole, sest üldjuhul jätkub toitu vaid kella 14-15ni.

Kohvik Kroon

Globaalsed maitsed väikelinnas – Pärnu 5 parimat taimetoidusoovitust

Krooni kohvik on üle Pärnu tuntud oma koduste maitsete poolest ning saavutanud pea legendaarse staatuse kohalike taimetoidu austajate seas. Põnevamatest toitudest võiks kindlasti välja tuua Beyond Burgeri, mis on väga toekas amps ka neile, kes kardavad, et taimne toit kõhu tühjaks võiks jätta. Maiasmokkadele pakuvad põnevaid elamusi kohvikus valmistatud kringlid ning kuuldavasti saab just siit ka maailma parimat Napoleoni kooki.