11. juunil toimub Eesti Rohelise Liikumise ja Friends of the Earth'i eestvedamisel hübriidkohtumine, kus Euroopa noored (kuni 30-aastased) jagavad oma nägemusi sellest, milline võiks olla Euroopa Rohelepe. Kohtumisele on oodatud ka Eesti noored, et nad annaksid panuse ühise ettepaneku loomisesse Euroopa ja Eesti valitsusele.

Võetakse ette teemad nagu kliima, bioloogiline mitmekesisus, energeetika, transport, põllumajandus, sotsiaalne kaasatus ja palju muud. Koolituspäeva (13. juuni) jooksul koolitatakse osalejaid oma häält kuuldavaks tegema poliitikakujundajate, kogukondade ja avalikkuse ees. Osalejad üle Euroopa koostavad lõpptulemiks Noorte Roheleppe ettepaneku, mis sisaldab konkreetseid nõudmisi ja eesmärke Euroopa ja oma riigi valitsustele. Kohtumise raames saavad osalejad osa ka erinevatest treeningutest, töötubadest ja mängudest.

Osalemiseks on vajalik registreeruda. Tartu ja Tallina ürituste kohta saadetakse lisainfot peale registreerimisvormi täitmist. Üritus toimub inglise keeles, kuid võimalik on küsida tõlget (4 päevase etteteatamisega). Programm ja rohkem infot.

Peakorraldaja: Young Friends of The Earth Europe projekt SYSTEM:RESET. Kaaskorraldajad: Eesti Roheline Liikumine, Advaya, BUNDjugend, EcoResolution, Kolektiv-z, Ulex, Zelena akcija, Gastivists, FoE Cyprus, FoE Malta, Food & Water Action Europe, GLOBAL 2000, Amigos de la Tierra, Right to Energy, Ungdom NOAH, Union of Justice.