Nädalavahetusel toimunud Haraka Kodu talgupäeval andsid talgutele appi tulnud Olympic Casino Eesti AS töötajad Haraka kogukonnale 3500 eurot uue tunnetustoa loomiseks.

Haraka Kodu on peremudelit järgiv kogukond, kuhu kuuluvad intellekti – ning liitpuudega inimesed. Haraka Kodus osutatakse puudega inimestele teenusena kogukonnas elamist, ööpäevaringset tugevdatud toetusega hooldamist, töötamise toetamist, ööpäevaringset hooldamist ja rehabilitatsiooni teenust.

Sellekevadisele Haraka Kodu talgupäevale kogunes ligi 30 vabatahtlikku Haraka Kodu sõprade hulgast, kes aitasid Kodu elanikel korrastada ümbrust ning andsid üle 3500 euro suuruse toetussumma uue tunnetustoa rajamiseks.

“Tunnetustuba on tuba, kus ravitakse ja lõõgastatakse inimese meeli valguse, hääle, lõhna, tunnetuse ja kogemuste abil. Seal on nägemismeele stimuleerimiseks värvilised valguslambid, värviline mulliveetoru, soolalamp ja palju muid vahendeid.

Tunnetustoas on võimalik inimese meeli vastavalt vajadusele ergutada või rahustada. Ennekõike aitab see aga arendada, täpsustada ja kinnistada erinevaid aistinguid,” selgitas SA Haraka Kodu tegevjuht Kille Alterman.

“Lisaks talgutöödele toimus kasiinos korjandus, kuhu ka ettevõtte töötajad ise said oma isikliku rahalise panuse anda. Korjatud raha eest osteti taimi ja rajati lillepeenraid, meisterdati maitsetaimede kaste, puhastati kõnniteed,” lausus üks talgupäeva osalisi Aigar Hain.

Haraka Kodu elanikele ja töökatele talgulistele esines Elina Born, keda saatis kitarril Stig Rästa.