Soomes on välja antud umbes kümmekond kemmerguhuumori raamatut. Heiki Raudlal mõte ka eesti keeles midagi taolist välja anda. Raamatu autor Heiki otsustas teemat laiendada ja mitte piirduda naljadega, vaid pakkuda lugemist kemmergu ajaloost maailmas ja Eestis. Raamatus leiab põnevaid ja naljakaid lugusid põhiteemal, aga ka muid huvitavaid fakte, ajalehekirjutisi, peldikuluulet, aforisme, lugusid  ja vanasõnu.

„Toidust, toiduvalmistamisest, söömisest ja köögist on eesti keeles sadu raamatuid. Vastupidisest tegevusest ja väljakäigust võib eesti keeles leida vaid üksikuid trükiseid. Kõik, mis seondub selle, ühe kõige loomulikuma – looduslikuma küljega inimese elus, on praeguses eesti kultuuris ikka veel veidi varjatud ja tabudega ümbritsetud. Viisakas seltskonnas ei kõlba nimetada vastavaid toiminguid õigete sõnadega. Ikka kõneldakse, et „lähen suurele või väikesele asjale, lähen sinna, kus keiser jala käib, lähen number ühele või number kahele,” rääkis raamatu autor.

Uuringute kohaselt veedab inimene elu jooksul tualetis mõnest kuust kuni kolme aastani. Keskmine inimene käib aastas 2500 korda tualetis. Kui ajaleht The Times tegi 21. sajandi algul kokkuvõtte möödunud aastatuhandest,  arvati seal tualett inimkonna kümne parima leiutise hulka. See on raamat, mida võib paigutada lugemiseks nii kemmergusse kui öökapile. Lõbus ja huvitav on igal juhul ja asju nimetatakse õigete nimedega. 

"Kemmerguraamatu" autor Heiki Raudla on Viljandis elav kirjanik, pedagoog ja endine poliitik, kes on mitmekümne raamatu autor ja koostaja.